Bu Günden Sonra


| 13 Eylül 2006 | 0 yorum | 3788 gosterim

Ve sana inat dört kolla sarılacağım bugünden sonra hayata.Sana inat deli gibi seveceğim birini.Değer veren değer bilen her yönüyle benden bir adım önde birini. Sen zayıfsın ben güçlü.

Aşka dair umutlarımı karanlığa gömdüğüm zamanlarda, benden uzak bir şehirde tesadüfen çıkmıştın karşıma.Aslında çok ayrı dünyalardaydık uzaktık birbirimize.Görüşme ihtimallerimiz çok zayıftı. Ve şehrime geri döndüğümde bana o mesajı attın.Şaşırmıştım.Hiç aklımdan geçmemişti benimle ilgilenebileceğin benden hoşlanabileceğin.Uzun süre direndim sana olamaz dedim.Israrlıydın herşeye seninle başlamak seninle yaşamak istiyorum diyordun.Ben hep imkansızlığını anlatmaya çalışıyordum.Aslında güvenemiyordumda.Derken birgün şehrime çıka geldin.Çok şaşırmıştım o üçgünü unutmak mümkün değil.Sen benim şehrimde benim nefes aldığım yerde… Derken ayrılık vakti geldi.İçim acıdı giderken.Sana yinede net bir cevap veremiyordum.Kızıyordun bana bırak kendini aşka diyordun.Ve uzun bir zamanın ardından nihayet başarmıştın beni aşkın kapısından içeriye almaya. Mutluydum ve bir o kadar tedirgin.Derken evlilik teklifini patlattın.Ürktüm korktum.Aileler girecekti işin içine ya kabul etmezlerse…Sen emindin ve bana ben istersem olur diyordun sorun yok ailemden yana. Evet dedim sonunda.Çok mutlu oldun.Ama bende eksik olan bişey vardı.Henüz bir iş bulamamıştım. Bekle dedim bekle ki seninle gelebileyim bende ayrı gayrımız olmasın. Bir buçuk yıl bekledik olmadı ve snin tayinin çıktı.Gidecektin bir cehennemin ortasına.Ve dönüp dönmeyeceğinde meçhuldü. Yüreğim yandı içim parçalandı ama hissettirmedim sana. Sende artık dedin bitsin hasret gel benimle yanımda ol yeter.Tamam dedim ve ailene açıldın.O gün işte o gün hayatımın dönüm noktası oldu.Ailene kabul ettiremedin beni.Başka bir kültür dediler gelenekler ayrı olmaz yapamazsın dediler sana. İnandın kandın onlara.Beni tanımadan yargılamalarına ve infaz kararına karşı gelemedin. Hiç yüreğin bile sızlamadan bitti dedin.

Yokum artık hayatında pemde düşlerinde değilim.Şimdi karanlıklarda tek başıma kuruyorum hayallerimi.Göçük altında kalmış artık son nefeslerini alıp veren yavru bir kuştan farkım yok.Bu kadar basitmiydi herşey yalanmıydı. Tüm planlarımı değiştirmiştim oysa senin için ailem çok istediği halde onlara aldırmadan senin mesleğine göre ayarlamaya çalışmıştım işimi.Bu arada kendi işimi çevremide kaybetmiştim.Sırf seninle olayım diye.Bu mu senin sevgi anlayışın. Bizi nasıl bir yanlışa mahkum ettiğini anlayacaksın birgün ve dönmek isteyeceksin biliyorum.Sende bil şunu vakit çoktan geçmiş olacak.Bıraktığın yerde olmayacağım.

Ve sana inat dört kolla sarılacağım bugünden sonra hayata.Sana inat deli gibi seveceğim birini.Değer veren değer bilen her yönüyle benden bir adım önde birini. Sen zayıfsın ben güçlü. Asıl ezilen ağlaması gerekende sensin.Sonsuza dek çıkıyorum artık hayatından rahat ol. Yanlışlarınla hatalarınla vurdumduymazlığınla mutlu ol.Herkes birgün hakettiğini alır…

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız