Benim sevgili kocam..nice yıllara..


| 21 Ekim 2005 | 0 yorum | 7425 gosterim

Hayır hayır.. Seni gördüğümde soluğum kesilmiyor.. Ellerim titremiyor.. Dizlerimin bağı çözülmüyor..


Sevgilim,

Biliyorsun bugün evlilik yıldönümümüz.. Sana anlatmak istedim içimdekileri..aslında tüm dünya ile paylaşmak..

Seninle birlikteliğimiz başlayalı aşağı-yukarı sekiz sene olmuş..Evleneli ise tam dört sene..

Bunca zamanın nasıl geçtiğini fark edemedim bile… Bunun nedeni yaşam telaşesine kapılmış olmamız değildi yalnızca.. Güzel şeylere alışmanın kolay olması da önemli bir etken olmalı diye düşünüyorum..

Varlığına o kadar alışığım ki.. Uyurken beni sarmalayan kocaman ellerine, gece yarısı yanağımda hissetiğim nefesine, sabahları saatin alarmıyla beraber koşup gelerek yanağıma kondurduğun öpücüklere, her işe gidişimde ve her mesai bitişinde beni kucaklayışına, bitmez tükenmez espirilerinle beni saatlerce gülümsetebilmene, kilo aldığım için üzüldüğümde her halimle beni sevdiğini söylemene.. O kadar alışkınım ki.. Tabi bu arada akşam erkenden uyumalarına, sabahlara kadar bilgisayarla ilgilenmene, eşyalarını toplamamakta gösterdiğin inada, sağda solda sürekli birşeylerini unutmana, her sabah ben giyinmeye çalışırken inatla ne giyeceğini bana sormana, yaptığım yemekleri bir türlü beğenmemene de alıştım geçen yıllar boyunca..

Evlenmeden önce ‘Erkekler evlenince değişir.. hep böyle kalmayacak’ diyenlerin yüzünü kara çıkarttın sen.. Çünkü her zaman bildiğim ve sevdiğim adamdın.. Beraber olgunlaştık yaşamın içinde ama asla bana büyük hayal kırıklıkları yaşatmadın..

Benim için yaptığın en güzel şey ise, beni değişmeye, sana uyum sağlamaya zorlamamak oldu sanırım..Yanında her zaman kendim olabildim. Kendimi yaşayabildim. Beni sınırlamadın, kıskanmadın, bastırmadın.. Ben başardıkca sen de başardın.. Ben başardıkça sen gururlandın.. Beni bugün sana böylesine bağlı tutan şey özgürlüğümü zincire vurmaya kalkmamış olman sanırım.. Ben böylece sonsuz bir özgürlük denizinde sımsıkı sevgi bağlarıyla bağlandım sana..

Hayır hayır.. Seni gördüğümde soluğum kesilmiyor.. Ellerim titremiyor.. Dizlerimin bağı çözülmüyor.. Ellerime dokunduğunda içimin titrediğini hissetmiyorum.. Böyle duygular zamanlarını doldurdular yüreğimde.. Giderken yerlerini bambaşka duygulara bıraktılar.. Bunca sene sonra artık sana baktığımda bambaşka şeyler hissediyorum içimde.. Sıkı bir dostluk, sağlam bir güven duygusu, yürüdüğümüz yolda yoldaşlık ve başımıza ne gelirse gelsin daima yüreğimi ısıtacak kocaman bir sevgi…Ben şimdi seni gördüğümde yaşamımın sonuna kadar yanında adım atmaktan gurur duyacağım adamı görüyorum..

Seni çok seviyorum…

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız