Bekler Dilimizin Ucunda bir Şarkı Mırıldanılmayı


| 17 Mart 2006 | 0 yorum | 2599 gosterim

Her zaman aynalarla barışığızdır yeni bir ilişkiye başladığımızda ve sonunda aynalardan kaçarız…yani kendimizden…öz eleştrilerimizi yapmaktan, kabullenmekten ve keşkelerimizden…

hani hiç bitmeyecekmiş gibi başlarız sevdalarımıza…kıpır kıpır gideriz ya hani buluşmalarımıza..sonra nedendir içimize bir kuşku düşer bizi kemiren..uzadıkça ilişki iki barbar insan vardır aynalarda..

tersinden bakmak gelir dünyaya içimizden..ayrı bir alemde olmak onunla yaşamak geriye donmek isteriz.. taa en başa… mümkün değildir artık değil mi sevgili geri dönüş yapmak.. silinir mi bunca zaman,gecer mi dil yarası…ve başlarız imkansızın ardından sövmeye.. şöyle olmasaydı, böyle olmasaydı, bana bunu yapmamış olsaydı diye… tüm güzelliklerin yerini çirkinlikler alır..

işte tam burda ilişkinin sakız oldugu kanıtlanır. kabullunemeyiz, kabullenmek istemeyiz ve en acısı aynalardan kaçarız… kendimizle yüzleşmekten.. karsılıklı yapılan hatalardan hep karşıdakini suçlarız.. ve dilimizin ucunda bir şarkı başlar mmırıldanmaya..

"hep boyle mi olur hep böyle mi biter,
bak işte değiştin, seni de kandırdılar,
….
insan ümit ederek yaşar,
sen hiç beklemedin,
bulduğunu sandın ama kolay değil anlamak
…….
hep alarak yaşadın,
vermek güçtü biraz,
görmek zaman ister kaçmak en kolay
…..
oysa yitirdiklerimiz
belki de görmeyi bilemediğimiz
ve belki bulduklarımız
zaten unutmaya çalıştığımız
….

burcu karacan

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız