Aşk Tahmin Raporu


| 20 Kasım 2005 | 0 yorum | 4600 gosterim

Aşk geldi hoş geldi sefa geldi… Aşk sevimli çocuk, varsın kapımı çalsın da kaçsın!. Aşk sevdiğine kaynar….!!!

Aşk, tıpkı kapıları tıklayıp kaçan sevimli ümit tohumları çocuklar gibidir!

Sevgileri sevdaları anımsatan mucizevi sihirli ışıklı asası ile Dünyanın anası Aşk gezgini seyyah, gezinir gönüller de,en azından böyle yer etti benim gözüm de yüreğim de beynim de.! Yüz yıllardır kalp dilleri onun adına konuşur düşünüp durur. Çözülmezliğine erilmezliğine takılıp kalır ve zamanları çöp kutusuna atarlar, suların yüzün de taş sektirmesi gibidir yorumlar.

Aşk’ın adına konuşmak düşünmek bilinmezliğini irdelemek zaman adına israf.

Aşk geldi ise hoş geldi sefa geldi,! müsadesiz gelir müsadesiz gider.! Hiç düşünülmez sebebi nedir,aslın da yaşam serumudur içtiğimiz, içtikçe ümit dolarız can buluruz,bazen de kendi içimize fazla gelir kayboluruz,sonra suçu günahsız aşk’ın üzerine yamamağa çalışıp dururuz.!

Aşk olmasaydı çiçeği böceği,dağı taşı,kuşu kurdu,kısaca hayatın koynunda ki cilvelerin farkına varamazdık.

Aşk yaşamayı hatırlatan pozitif enerjilerin yangın dağları!, şırıl şırıl akan pınarları bazen de deli volkanları… Aman allah aşkına hayatta ne dört dörtlük.!!

Kimi barışa dostluğa sevgilerle sevişmeğe aşık,kimi savaşlara kinlere küslere nefret etmelere aşık.! Sonuç da her kes bir şeylere aşık, aşk hayat’a renkler akıtan iki çubuk parçasını birbirleri ile sürtüştürüp kızıştırıp ateşi doğurtan, amaç denilen kavramları düşlere yazdıran Aşk değil de ne… Aşkı bir pencereden görüntüleyemezsin ki, Aşk tüm pencereler de farklı resimler görüntüler..!

Aşk’ın tüm zerreleri toplandığımız da karşımıza hayatın tüm günahların sevapların cilveleri çıkar.!

Aşk eşittir hayat, hayat eşittir Aşk, birbirlerine yapışık ikiz kardeş gibidirler.!

Her kalp dili kendince yaptığı yorumlarına sığınır, akıl sır erdirmeğe çalışmak beyin de ne akıl bırakır ne de mecal. Çözemezler Aşkın gizini… hadi çözdün, ne süprizi kalır ne heyecanı,!bile bile ladesin ne hükmü var. Yaşam da süprizler var oldukça, yaşam Aşk ile mana ve renk kazanır.!

An’lar geçit törenlerin de,Aşk’a farklı bakışlarla alkış tutulabilinir. Olumlu olumsuz, acı tatlı tebessümleri gözlerimize yerleştirebilir. Yürekler de yangınlar çıkartabilir, yanık izlerini uzunca bir süre silmeyebilir… Ömrümüzün anı defterlerine yaşanılanları ve pay dilimleri ile yazıp, ileri ki an’larda yad etmek acısına da tatlısına da, aynı tebessümle karşılayıp anımsamak en karlısı bence.! Çok şeyler öğretiyor, ham yanlarımızı olgunlaştırıp derin manalar hediye ediyor yaşantımıza…

Aşk geldi hoş geldi sefa geldi,sevilenler ziyaret edilirler… ha…! yükü olacakmış olsun varsın sevmeği bilen katlanır. ! Aşk sevimli çocuk, varsın kapımı çalsın da kaçsın!. Aşk sevdiğine kaynar….!!!

İnci Tün

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız