Ah internet varlığın sorun! yokluğun sorun!


| 22 Mayıs 2006 | 0 yorum | 4845 gosterim

Daha pozitif bakmaya başladı hayata. Adam yurt dışından üç beş kuruş gönderiyor ama ancak bu üç beş kuruş gitmeden önceki yaptığı masrafları karşılıyordu, hala borçların arkası kesilmiyordu bir türlü

Gözlerini kapattı, bedenini en çokta ruhunu dinlenmeye bıraktı kadın .Bir kere daha şükretti haline.Sevmiyordu belki ama en azından bir yuvası ve birde oğlu vardı.İlk eşinden olan kızıda kendiyle beraberdi.Kadının bu hayatta sevgi adına beklediği çok birşey kalmamıştı zaten, bütün hayatı mücadele etmekle geçmişti.O yanlızca huzur istiyordu.

Adam yurt dışında çalışıyordu.Çalışıyor ama her kadını aradığında işlerin çok zor olduğunu, ağır şartlarda çalıştığını emeğinin karşılığını alamadığını hasta olduğunu, kalbiyle ilgili sıkıntı yaşadığını(o zamanlar kadını kalp spazmı gecirdim diye korkutmuştu)anlatarak, geri dönmek için mazeretler sıralamaya başladı .Dıdırın arkası her telde yeni mazeretler eklenerek devam ediyordu .İlerde geldiğinde kadın anlamıştı kalp spazm geçirmediğini yalan söylediğini onun derdi bir an önce pc sine kavuşmak olduğunu!

2003 yıları, gittiğinin 3.ayı… yine telde aynı dırdırlarla. Bu seferde kadına internete bağlanmasını yurt dışından görüntülü chat yapmak istediğini böylesinin daha hesaplı olduğunu, inatlaşarak, ikna etti kadını.Bağlanmak zorunda kaldı oda, daha fazla araları açılsın istemiyordu.Belki sevmeye çalışabilirdi adamı, bunu denemeliydi

Kadın 35 yaşının verdiği kimlik sorgulama, kendini anlama, geçmişiyle hesaplaşma dönemine girmişti.

Ne kadar gözyaşı dökmüştü bunları düşünürken, kendiyle savaşırken hep hayatında birşeyler eksikti , kendini kötü hissediyordu.

Bağlandı nete kadın adamdan tel bekledi şu gün nete olacağım sende gel demesini.Her zaman arayamıyordu adam.

Evde pc…! kadın yanlız, içinde birşeyler eksik, savaşıyor durmadan kendiyle.Birgün yine yaşının verdiği buhranla uğraşırken paylaşma ihtiyacı duydu ve oturdu pc ye.Bu arada pc yide öğrendi kızından ,çevreden, kendi kendine

Chat sayfalarına bir göz attı, herkes birşeyler konuşuyor, herkes laf atıyor birbirlerine güzel kelimler cümleler havada uçuşuyor…

Şaşırdı kadın, hiç hayatı boyunca bu kadar çok sihirli cümleleri bir arada görmemiş duymamıştı.

Ne cıkar dedi kendi kendine.Kendine bir nick açtı, bekledi birileri konuşsun paylaşsın ,ama oda ne! nasıl bir dünyanın içine girdi kadın şaşırdı hayretler içerisinde!

Herkes birden saldırıyor kim kaparsa artık.Hayatı boyunca bu kadar ilgiyi bir arada görmemişti ki!

Kime cevap vereceğini şaşırdı.

Sanal güller gönderen! öpücükler gönderen! sevgi sözcükleri sıralayan bir dolu insan…Üstelikte çoğu üst düzey de çalışan (ne kadar gerçek olduğu çokta önemli değil kadın için) insanlar, eğitimliler… !

Bu kadar basitmiydi ki iki dakikada tanıdığın birine onca gayreti sarf etmek.

Herkes ne kadar ısrarcı! Birileri kadının kocasını sevmediğinde ısrarlı, birileri kocasını bırakması gerektiğini, birileri de kendilerinin daha iyi erkek olduğunu kendilerinin kadını daha mutlu edecekleri konusanda ahkam kesilmiş!

Kadın kendini rüyada sandı. Kime laf yetiştirecegini şaşırdı.Herkese mantıklı açıklama yapmaya uğraşıyor, mutlu olduğunu yuvasını sevdiğini söylüyor yalanda olsa ama dinleyen kim!

Kimse kadını dinlemiyor!

Herkes konusunda uzman! günler geceler derken kadın kendini alamadı birtürlü netten. Acaba bana şu ne diyecek, bu ne diyecek.Herkese kendini ispat etme cabasında, onlar yazıyor, yoruyorlar ısrar ediyorlar bunaltıyorlar! En çok merak ettiği de onca insan üstelikte seçtiği kişiler hep evli! paylaşımlar daha basit olacakken hiçte göründüğü gibi olmuyor. Çok şaşırıyor bu duruma. Kimse eşinden memnun değil! hepsi kendisi gibi mutsuz, neden acaba?

Aman Allahım ne oluyor bu evliliklere, meğer ne çok kişi varmış kendisi gibi mutsuz.Oysaki gerçek yaşamda herkes ne kadarda mutlu görünüyordu. Hangisi doğruydu sanal ortam mı? gerçek ortam mı? onlara kendinden örnekler anlattı, eşlerine yanlış yaptıkları şeyleri söylemek istedi, aslında kadınların erkeklerden ne istediklerini vurgulamaya çalıştı.Bir nevi güzin ablacılığa başladı.Zamanla da bu paylaşım hoşuna gitti, nede olsa doğru birşeyler yapıyordu kendi aklınca.kendiyle ilgili yargılar yapıldığında ise nedense rahatsız oluyordu, izin vermiyordu onların evliliğini eleştirmelerine.

Yaptığı tek şey pc başında gözyaşı dökmek ve inatla hayır ben mutluyum eşim beni seviyor ve biz düzelecegiz demek. O zamanlar msnin varlığındanda habersiz kadın bir kaç begendiği aklı başındaki kişilere veriyor teli hiç düşünmeden! yüreği, niyeti ciddi ya kadının asla yanlış bir şey yaptığını düşünmüyor

Telde çaldırıp pc başında beklediğini haber veriyor, sonra yine sohbet yine kendini savunma, yine inkar etme!

Böyle geciyor zaman .Yaz tatili geldiğinde kızı ilk eşine gidiyor orda öğreniyor ki eski eşi bıçaklanmış yoğun bakımda yatıyor

O gece ruhunda tekrar acılan yaraları bir görseniz.

Herkes üzülürken kadın gülüyor engel olamıyor. O kadar işkence görmüştü ki o ilk eşinden. Yaptığı işkenceler, yaşadığı kötü anlar bir bir gözlerini önüne geliyor bilinçsizce karmakarışık.Yaşının verdiği arayışmı içindeki sevgi eksikliği mi yoksa yaşadığı onca işkence mi ?

Neydi bu kadar duygusallaştıran kadını.Kızına üzülüyor sadece ne kadar kötü olursa olsun babasıydı.Kendinden utandı öyle düşündüğünde

Sonra bunu anlatma ihtiyacı hissetti ve itiraf com a anlattı yaşadığı gecmişteki acılarını

Pc yi kapattığında o kadar rahatlamıştı ki, koca bir mutluluk kaplamıştı ruhunu! acısı hafiflemişti sanki anlatınca,paylaşınca….

Arada, adam yurt dışından tel acıyor beraber chat yapıyorlar, içinden gelmiyor birtürlü yine seni özledim seni seviyorum demek, ama o üzülmesin diye yalan söylüyor. Ögrendi ya netteki yalan ortamı oda aynısını kocasına yapıyor yalan söyleyerek gercek duygularını saklayarak yada sevmeye çalışarak diyebiliriz artık adı her neyse!

Onu sevmeye calışıyor , kendine yazılan cümlelerin büyüsünü eşiyle paylaşma ya çalışıyor ona yazıyor arka arkaya ne yazdığına bakmadan. Belkide adamı, hayalindeki eş olarak düşünüyor kimbilir! yüzünü görmeden sadece yazılarıyla sanal duygular havada uçuşarak Adamda şaşırıyor inanamıyor tabi karısına bir anda nasıl değişebildi diyor soruyor kadına durmadan yakaladıya kadının zaafını araya yine sıkıştırıyor kendi hatalarını dırdırlarını aslında bu konularda ne kadar haklı olduğunu onlar için çalıştığını falan filan

Paylaşmak istiyor eşiyle herşeyi detayıyla, anlatıyor, anlatıyor, anlatıyor!

Hiç birşey bırakmıyor kendine ait. Herşeyini paylaşıyor.Ne bilsin ki ilerde bu adam gercek yüzünü gösterecek ve tüm anlattıklarını koz olarak kullanacak.

İşte biz kadınların en çok yanlış yaptıkları konulardan biride bu belkide. Ne kadar güvenirsen güven, ne olursa olsun herşeyi paylaşmayacaksın, biraz kendinde sır kalacak.

Nete bağlanalı daha 15 gün olmuştu, çabuk sıkıldı chatten. Klavyeye yağmur gibi gözyaşları akıtmaktan başka birşeye yaramıyordu.

Evet oda farkındaydı içindeki sevgi güven eksikliğini, ama ne olursa olsun evliydi ve bu burada sona ermeliydi, dinlediği hikayeler yeterliydi kendi için.

Olumlu tarafları da oldu aslında bu sohbetlerin.

Kendi geldi kadın, silkindi! değerli olduğunun farkına vardı.

Daha pozitif bakmaya başladı hayata.

Adam yurt dışından üç beş kuruş gönderiyor ama ancak bu üç beş kuruş gitmeden önceki yaptığı masrafları karşılıyordu, hala borçların arkası kesilmiyordu bir türlü

Henüz eve pc alınmadan önce, başka bir ile sözde çalışmaya gittiğinde, orda yine internet cafelerde bir bayanla sohbeti ilerletip! tam gerçege dökecekken….

Kadını kayınpederi uyarma ihtiyacı hissediyor. Ona kocasına sahip çıkmasını tel faturasında bir kadını tam 88 kere aradığını acık acık söylüyor.

Vallahi açıkcası kadın kendisini aldatılmış olmasına değil faturanın aşırı kabarık olmasına sinirleniyor.

Sevgi yokki aldatıldım diye üzülsün.

İşte ödenmesi gereken borçlardan biride bu faturaydı. İcralık olmadan onuda halletti adamın gönderdiği paralarla.

Daha 6 ay bile olmamıştı yurt dışına gideli. Ödenmesi gereken bir sürü borc vardı.

gittiğinin 6 .ayı…

Birgün yine adam kadını aradı ve şu tarihte net başında olmasını onunla sohbet edecegini söyledi .

Pc başında saat gece 3 te beklemesini ona süprizi olduğunu söyledi….

DEVAM EDECEK…

 1. AH İNTERNET VAHHHHH İNTERNET!
 2. Ah internetin varlığın sorun! yokluğun sorun! 
 3. Bu nasıl teknoloji!
 4. Aldatmak mı? Aldatılmış olmak mı?
 5. Kadın Olmak Zormuydu Bu Kadar !
 6. Neden Evlendiki?
 7. Kurnazlığın Böylesi!
 8. Sabretmekte bir yere kadar!
 9. Papatyasından Annesine
 10. Böyle Baba Olmaz Olsun!
 11. Seni hiç sevmedim adam!

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız