AH İNTERNET VAHHHHH İNTERNET!


| 19 Mayıs 2006 | 0 yorum | 4969 gosterim

Kaç kere almayalım bilgisayar, bağlanmayalım internete dedi kadın. Zaten çalışmayı sevmeyen girdiği işte üç gün sonra mazeretler sıralayan adam ne kadar güvenilir olabilirdi ki?

Kaç kere almayalım bilgisayar, bağlanmayalım internete dedi kadın.Dinletemedi, nete bağlanmayı istememe nedenini aslında eşiydi. Zaafı olduğunu biliyordu.Zaten çalışmayı sevmeyen girdiği işte üç gün sonra mazeretler sıralayan adam ne kadar güvenilir olabilirdi ki? Kadın taşıyordu onu ağır bir yük olarak. Elinden tutmayı bıraktığı anda biliyordu kadın adam düşecek ve koca bir hiç olduğu ortaya cıkacaktı

Şu erkeklere hiç dikkat ettiniz mi? Ne kadar güclü olduklarını sanıyorlar kadın gücünün gölgesi altında. Aslında farketmediniz mi siz hala kadın olmadan ne kadar güçsüzler.O kadın anneside olabilir eşide.Sonucta hep bir kadın vardır onları ayakta tutan.Kadını da ayakta tutan sadece kendisi .Bir kadın, gölgesinde erkek olmadan da dimdik ayakta kalmayı başarabilir, bu kadınların doğuştan gelen özelliklerindendir belkide. Sonuçtada hep bir şekilde ödün veren kadındır erkekli yaşamda. Dinletemedi işte, almasına bağlanmasına izin vermek zorunda kaldı kadın.

Günümüz iletişim teknoloji çağı, hemcinslerimizi bile bazen anlamakta zorlanabiliyoruz diyorsunuzdur şimdi.Siz olsanız izin verirdiniz belkide! Kadında öyle yaptı zaten merak etmeyin. Dır dır eden kadınlar derler ya aslında erkeklerdir genelde…. Dır… dır… dır.. illede alacak, iş yapacak, program indirecek nette akrabalarla eş ve dostlarla görüntülü chat yapacak.

Aslında biz kadınlar onlara göre sacma düşünür onlar haklıdır, net sözde hesaplıdır diğer iletişim sistemlerine göre falan filan.

Kadın hayatında bu teknolojiyle tanışma fırsatı bulamamıştıki zaten. Zamanı da yoktu öyle net başında zaman geçirecek.Ona göre gereksizdi işte! net başında boşa geçen koca bir zaman ve o uğurda giden onca para. Şunu anlardı belki giden onca paranın kat be kat fazlası yerine gelse alan memnun satan memnun olsa sesini çıkarmayaktı. Varsın geçirsin zamanını derdi. Zaten hiç sevememişti bu adamı nedense, bakışlarında hiç görememişti sevgiyi, gayreti, emeği olmayan bir adam onun gözünde sıfırdı.Yalan dolan sözler vaatlerle nasılda kandırmıştı zamanında kadını.

Nesini sevmişti kadın onuda anlayamadı hiç bir zaman. Bir anlık acele karar vermenin sonucuydu belkide.

Gelelim saadete…

Bilgisayar alındı, pc kuruldu evin en güzel köşesine. Adam oturdu sandalyesine şöyle kasılarak. Pc yi alırkende netide bağlatmayı ihmal etmemiş zeki akıllı eş…

Başladı ilk günden sörfe! ama oda ne sörf yapmaya engel siteler var ne yapsın adamcağız. Zeki ya! bilgisini artırmaya hiç lüzüm yok tabi

türkce sitelerde doyurmuyo adam. Çat pat yabancı dilbilgisiyle yahoo larda, hotmaillerde bilmem nerelerde dünyanın ayrı ayrı yerlerinde onu pc başında bekleyen alımlı kadınlarla sohbete. Bir sayfa kapanıyor biri açılıyor.

Arada yanlış anlaşılmasın diye eşi tarafından aşağıya indirdiği! kadının ilgisini düşüneceğini sandığı (kurnaz olduğunu sanıyor ya) siteleri gösterip karıcığına gösteriyor. Gururlu, kabarmış hindi gibi!

Kadın o zamanlar bilmiyor ya nette neler yapılır, nasıl açılır pc, hiç bir fikri yok!

Salak salak inanıyor işte!

Kızdığı tek konu chatte olması, ona dayanamıyor.

Beyefendi pc başına geçtiğinde seansa geçiyor, gerçek dünyayla bağlantısı kopartıyor .Varsa yoksa sanal dünya!

İlahi! sırtında belinde kıçın damı ağrımaz senin yahu…!

Kalk bari arada günlük işlerin ucundan tut, yaşadığına emin olsun kadın.

Birinci gün, ikinci gün derken geçiyor akıp gidiyor zaman… Kadın" ne zaman iş bulacaksın" diyor, adam işte şunla görüştüm, bunla görüştüm, bir türlü arkası gelmiyor görüşmelerin. Kadın çalışıyor eve ekmek getiriyor, sofrayı elinden geldiğince itinayla hazırlıyor.

Beyefendiye yemek beğendirmek ne mümkün!

yok tuzu eksik yok yağı az salçası fazla. Şeytan diyor dök yemeği başından aşağıya

Şeytana sıra gelmeden adam fırlatıyor beğenmediyse sofrayı maşallah

bir güzel!

Kadın işte, rahat değil arıyor işten evi tel meşgul mü diye evet meşgul.

Sonra yine arıyor yine meşgul

Offffffff ya tansiyonu çıkıyor kadının, sinirleniyor. Bir kerede aradığında meşgul çalmasa diye dua ediyor artık. Dayanma gücü hat safhada, her an ipler kopma noktasına gelmiş kimsenin kimseye tahammülü yok!

Her gün tartışma, hergün dırdır, hergün gürültü, kavga… Borçlarda alıp başını gitmiş, ucundan tutalım diyen yok! Visa sağolsun! batıklar listesine girmeyede alışılmış artık, tıkandımı çek tüketici kredisi kapat.

Sonra hoppppp sil baştan yine kısır döngü

Bu net işini fazlasıyla abartıyor adam. Artık iyice zıvanadan çıkmış. Neyseki çalışma izni varda yurt dışında, ipler kopma noktasına geldiğinde, kadın tüm gayretiyle yurt dışında çalışması gerektiğini yoksa bu kadar borcu kapatamayacaklarına ikna ediyor adamı

Zaman geçiyor gitme vakti geliyor. Saatler geçsin diye dua ediyor kadın

Adam bir saat fazla kalsa evde tamamül gücü kalmayacak boğulacak bunun farkında.

İyice nefret etmiş adamdan oglunun hatırına alttan almaya çalışıyor

Sabah oluyor, adamı bindiyor otobüse arkasından el sallayarak! Sevinçten ağlayacak adamda kendine ağladığını sanmasın diye! zor tutuyor kendini.

Eve dönüyor kadın koşar adımlarla. Nekadarda özlemiş meğer özgürlüğünü

Atıyor kendini yatağa sere serpe, derinden bir ohh cekiyor yüzündeki tebssüme engel olamadan.

Bir kez daha şükredip seviniyor

Uçağa binme vakti geldiğinde emin olmak için arıyor adamı Onu sevdiğini söylemek istiyor telde ama, çıkmıyor kahretsin ağzından o iki sihirli kelime

Sadece kendine iyi bak indiğin zaman haber ver diyor adama

DEVAM EDECEK…………..

 1. AH İNTERNET VAHHHHH İNTERNET!
 2. Ah internetin varlığın sorun! yokluğun sorun! 
 3. Bu nasıl teknoloji!
 4. Aldatmak mı? Aldatılmış olmak mı?
 5. Kadın Olmak Zormuydu Bu Kadar !
 6. Neden Evlendiki?
 7. Kurnazlığın Böylesi!
 8. Sabretmekte bir yere kadar!
 9. Papatyasından Annesine
 10. Böyle Baba Olmaz Olsun!
 11. Seni hiç sevmedim adam!

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız