3.gün


| 16 Ağustos 2005 | 0 yorum | 2882 gosterim

Yokluğunun üçüncü günü sessiz sırdaşım denize şikayet ettim seni . Sen de vapura bindin deniz ilettimi söyledikleri mi?

Bugün martılara simit attım Kadıköy-Beşiktaş vapurundan. Deniz köpük köpüktü, köpükler bembeyaz. Artık ağlamıyorum sadece gözlerim doldu. Simiti martılara, dertlerimi dalgalara bıraktım. Alışıyorum yokluğuna yada ben öyle sanıyorum.

Annemle kavga ettik telefonda, "Geri dön!" diyor bana ne işin var tek başına koca İstanbul’da. Keşke anlatbilseydim anneme "Anne onun olmadığı bir şehirde ben nefes alamam" diye. Keşke diyebilseydim anne artık O yok sadece deniz var gönlümde. Ve ben bir martı gibi aşığım denize.

Sen yoktun denize gittim. Sahilde oturup martıları seyrettim. Sonra bir şarkı takıldı dilime "Artık hayatımdan çıksan diyorum bu ikili delilik sona erse…." Sezen Aksu söylüyordu. Ve diğer bankta iki sevgili sohbet ediyordu.

Gözlerimi kapattım sonra, önce yaşlar süzüldü yanaklarımdan. Hafif bir rüzgar esti , dalgalar eşlik etti şarkıya. Sonra ben anlattım deniz dinledi. Ben ağladım deniz inledi. Hani hep söylerdim ya sana "Sen uyu ben baş ucunda ağlarım uyandırmaya kıyamam dertlerimi sessiz paylaşırım " diye. Sen yoktun deniz uyanıktı ve biz beraber ağladık.

Yokluğunun üçüncü günü sessiz sırdaşım denize şikayet ettim seni . Sen de vapura bindin deniz ilettimi söyledikleri mi?

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız