Ben de korkuyordum yavrum


| 02 Haziran 2005 | 0 yorum | 8530 gosterim

Tek suçum seni sevmekti yavrum…

Kılına zarar gelir diye korkuyordum.

Sen henüz bebektin yavrum. Kucağımda seni saran kollarım seni koruyor sanıyordum. O zamanlar, içtiğin süt beni korkuturdu, boğazına kaçacak sanırdım. Nefesimi tutardım sen karnını doyurana kadar. Sen gıdanı alınca benim karnım doyardı biliyor musun.

Gece uyku uyuyamazdım, gider, gelir nefes alıyor musun diye seni dinlerdim. Boğulursun diye korkardım. Biraz daha büyüyünce, düşersin, canın acır diye korkardım. Senin duyacağın acı benim canımı yakardı biliyor musun.

Hastalanmandan korkardım. Üşümenden korkardım. Okula gider, gelirken korkardım. Türlü şeyler gelirdi aklıma biliyor musun.

Geç kaldığın zaman korkardım. Sanki koskoca dünyada kayboldun sanırdım. Seni kapıda gördüğüm zaman dünyalar benim olurdu biliyor musun.

Sen büyüdükçe serpilip güzelleşiyordun. Ben se yaşlanıp güçten, kuvvetten düşüyordum ve seni koruyamamaktan korkuyordum. Sen benim her şeyimdin biliyor musun.

Ben sana gençliğimi verdim. Şefkatimi verdim. Sevgilerimin tümünü verdim. Özgürlüğümü verdim. Ama hiç sana kızamadım biliyor musun.

Verdiklerimi bile verdiğimi fark edemedim. Hiç sensiz, tek başıma kalmak istemedim. Düşünüyorum da ben de çok fedakarlık yaptım Ama bunu bile hiç anlayamadım.

Hiç seni bırakıp gitmeyi düşünmedim, senden kopabilmeyi hiç istemedim, sana hiç öfkelenemedim, yemek yemediğin zaman ben doyamadım, sen ağladığın zaman ben gülemedim ve kendimi hiç hapiste hissetmedim. Ne senden ne de kendimden hiç nefret etmedim. Seni doğurduğuma hiç pişman olmadım biliyor musun..

Çünkü sen bana yetiyordun.

Seni canımdan çok seviyor, senden başka bir mutluluk kaynağı var mıdır diye hiç düşünmüyordum. Ama şimdi ilk kez şimdi pişman oldum yavrum, biliyor musun.

Keşke seni bu kadar çok sevmeseydim. Bu sevginin seni bir gün mutsuz edebileceğini hiç düşünmemiştim yavrum.

Çünkü ben ancak, sen beni sevmediğin yahut bırakıp gittiğin an mutsuz olurdum biliyor musun..

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız