Sensiz kalan bu şehri yakmayı çok istedim


| 17 Aralık 2006 | 0 yorum | 4332 gosterim

Bir nefes binlerce şüküre değer çocuklarınızın her nefesi için, parmaklarının her oynaması için, gözlerini her sabah açtıkları için şükretmeyi ihmal etmeyin. Sevdiklerimizi gördüğümüz heran son an olabilir o anı güzel yaşayalım.


Sevgili kızım için;

Bundan 1 yıl önce bir kızım vardı hala var ama başka boyutta artık. Hayata tutunduğum tek dal kızım derdim. Ama 1 haziran 2004 salı günü acımasızca o küçücük ama çok güçlü dalı kırdılar.

Günlerden salı işyerindeyim bir arkadaşım geldi dudaklarının bile rengi atmıştı, “korkma sana bişey söyliycem” dedi. Allah biliyor ya hiç kızıma bişey olacağı gelmedi aklıma. O kadar küçük, o kadar erkendi ki hayata, o kadar neşeliydi ki onun başına bisey gelemezdi sanki.

“Damla” dedi “okulda başına servis arabasının kapısı çarpmış önemli bişey yokmuş.” Bir baktım kapıda bir arkadaşım arabasıyla gelmiş seni almaya geldik diyorlar. “Damla nasıl?” dedim. “Lütfen cocuklarınızı seviyosanız doğru söyleyin” deyince ameliyatta olduğunu söylediler.

“Tamam” dedim “Sadece hangi bölüm onu söyleyin”.
Beyin cerrahi olduğunu duyunca anladım ki yavrucagımın durumu çok ciddi. Sustum saatlerce dua ettim “Allahım güç ver yavruma, onu bana bağışla…”

Saatlerce bekleyişin ardından yoğun bakıma aldılar kızımı ve bir doktor geldi. Kızıma kendince en fazla 7 gün ömür biçtiğini söyledi, duygusuzca, acımacızsa, anneligin ne demek olduğunu bilmiyorcasına. Belkide işini yapıyordu ama bir insana ömür biçmek meslek ne olursa olsun kimsenin haddine değil.

Kızım yaşadı hemde tam 17ay, makinaya bağlı ama yaşadı her anında yanındaydım. 7.ayında nefes aldı, ünlü olmayı çok isterdi gazetelere çıktı bu haberle. Çok sıkıntılı 17 ay, geceli gündüzlü hastanede geçen… Ama yavrumun yanında olabildiğim için minnettar olduğum 17ay.

Anlatmaya kalksam bırakın yaşamayı okumaya bile katlanamayacağınız kötü olaylar, kötü insanlar gördüm ve tabi tersinide. O küçük melek bize neler öğretti 17 ayda ve artık yoruldu direnmekten. 24 eylül ve günlerden gene salı kulağına egildim “Canım Damlam biliyorum beni yalnız koymamak için direniyorsun ama gitmek istiyorsan beni düşünme git…” dedim VE YARIM SAAT İÇİNDE HUZURA YÜRÜDÜ CANIM KIZIM.

LÜTFEN ÇOCUKLARINIZIN KIYMETİNİ BİLİN.

BİR NEFES NE DEMEK BİLİR MİSİNİZ?
Bir nefes binlerce şüküre değer çocuklarınızın her nefesi için, parmaklarının her oynaması için, gözlerini her sabah açtıkları için şükretmeyi ihmal etmeyin. Sevdiklerimizi gördüğümüz heran son an olabilir o anı güzel yaşayalım.

HASTANEDE BANA VE KIZIMA İNSAN GİBİ DAVRANMAYI BECEREN KANATSIZ MELEKLERE BİNLERCE TEŞEKKÜRLER.

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız