İçeriğe atla

- - - - -

XXX

• Başlığa cevap yazmak için lütfen forumda oturum açınız.
Bu konuya 9 cevap yazıldı

#1 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 16 February 2014 - 09:11 PM

Was here.

#2 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 30 October 2013 - 08:56 PM

İnsanın 50'sine yaklaşırken kendisini bu kadar bir güven(ce)siz hissetmesi zor bir durum.  Buna bir "taşeron" bulmalıdır derhal, halletsin! Yoksa, "başarısız" olurum ben.  O ise, herşeyden önemlidir ya, ötesi yok...  Böyledir bu işler...

Ne hissettiğim ise o kadar önemli değil.  As always.

#3 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 01 October 2013 - 11:40 AM

Bugün cam siliyorum, perde tül yıkıyorum...  Bugün kendimi pamper edesim var çok.  Bugün ruhumu bakıma aldım.  Buraya da bir selam edeyim dedim.  Bugün bi özgürüm sanki, adeta...

Ha bir de, olmak istediğimle, olmak istediğim arasında değilim artık, gibi gibi.  It seems these two have started to converge already.  Aslında tek olan bu ikisinden kurtulursam, olana bakmak daha kolaylaşacak.. yani sanıyorum...

Sonra görüşürüz eski dostum...

#4 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 14 September 2013 - 01:51 AM

Tuhaf kadınım vesselam.  Bir elimde egzama tüm deriyi soyar, diğeri yumuşacık.  Rosacea yüzümün bir tarafında azar, diğer tarafında mutedil.  Varis tek bacağımdadır, öteki azade.  Bir elimin parmaklarında artirit var, diğerindekiler kalem gibi.  Sevgilime bakarken bir yanım onu sever diğeri kızar, kavga eder hatta istemez.  Bir yanım alaturka, ötekisi alafranga sever, koyusundan.  Bir işi hem almak isterim hem de tembellik etmek yatar o anda gönlümde.  Gezi'ye hem katılmak isterim hem de korkarım.  Evim önemli işlevler için düzenli, sair ıvır zıvır için kaydadeğer derecede dağınıktır.  Evye, WC, küvet gibi hijyen gerektiren alanlar daima temizdir ama yerler, halılar vs. için aynı şeyi söylemeye bin şahit ister.

Bir insana bakarken de böyle her zaman ikiye bölünüyorum artık.  Bu "karşıtların birliği" olayını yaşıyorum sürekli (çok tuhaf, karşıtların birliği ve nihayetinde (amaçlanan) uzlaşması, doğu felsefesinin temel taşlarından biridir -Yin-Yang-, ama esas materyalizm'in ve Marxist felsefenin de temelini oluşturur: tez-antitez,sentez...  al sana başka bir tezat...) Böyle değildim ben eskiden.  Ya da, eski zamanlardaki her kimse, o ben değildim.

Hangisi bilemedim :)

Not: buraya tıpkı çocukluğuma, hatta aile evine döner gibi geliyorum.  Buranın hala açık olması bana "güven" veriyor.  Bugünlerde bu güveni bana yaşatan tek kişi, artık iyice yaşlanan annem.  Başka bir şey kalmadı artık.  Ve galiba, yenisini de yaratmak söz konusu olamayacak.  O nedenle, burası canlılığını yitirse, revaçtan düşse bile, hep açık kalsın isterim.  İçi boş olsa dahi iskeleti yeterli.

Ciao

#5 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 28 August 2013 - 01:11 AM

Mesajı Görfaraza_, 25 July 2013 - 10:28 AM tarihinde yazmış:

Birileri gelip reklam bırakıyor sanırım.
Hoşgelmişsin...

Evet o birileri yıllardır gidemedi bir türlü zaten...  Sağolasın faraza...

Sayabildiğim kadarı ile 10. icra dosyası da nihayet teşrif etti.  10 yıl önce yaptığım bir hatayı hatırlayabildiğim kadarıyla 10 adet icra ve (çok şükür) hatırlayamadığım kadar sayısız acı ile ödemek...  Gerçi 1 tanesi daha var ya geriye kalan...  Güney ellerde bir yerde bekliyor işte beni. Onu da halledicem inşallah.  Dört başı mamur bir müstakil ev almıştım valla şimdiye dek bu elimden kayıp gidenlerle.  Ama sorun değil, yani olsa ne olacak?  Sağlığım yerinde mi artık sadece buna bakar oldum.  Annem olabildiğince uzun, kızım olabildiğince adaletli ve iyi yaşasın istiyorum.  O kadar.  Dahası lüks bu topraklarda.  

Ama her gün Ege'ye biraz daha yaklaşıyorum.  O taş ev gerçek olacak bir gün.  Arkasında delicesiyle...  Onları aşılatmayacağım :)  5 yıl iyi bir süre, buna biçmek için...

Neyse, kaçayım, yeter bu kadar.   Ama hep ben geliyorum...  Biraz da sen gel.

#6 faraza_

faraza_
  • Üyeler
  • 5 Mesaj

Gönderim tarihi 25 July 2013 - 10:28 AM

Mesajı Görjust, 13 July 2013 - 05:04 PM tarihinde yazmış:

Like almak alışılmadık bir durum burada, ama hayaletler like ediyor galiba bu konuyu yav :)  Misal, bir tanesinin url adresinde "sex streaming videos"u takiben "priestlawyer" ibaresi vardı... Şeytan ziyarete gelmiş demek :D

Not: Neyse ki anarchiste hayalet değil, onu biliyorum.
Birileri gelip reklam bırakıyor sanırım.
Hoşgelmişsin...
Life is a game...

#7 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 13 July 2013 - 05:04 PM

Like almak alışılmadık bir durum burada, ama hayaletler like ediyor galiba bu konuyu yav :)  Misal, bir tanesinin url adresinde "sex streaming videos"u takiben "priestlawyer" ibaresi vardı... Şeytan ziyarete gelmiş demek :D

Not: Neyse ki anarchiste hayalet değil, onu biliyorum.

#8 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 11 July 2013 - 06:34 AM

Bugünler arınma günleri gibi.  Yok, ben planlamadım. Öyle dışardan geliyor, oluyor kendi kendine. İhtiyacım olduğunu bilmeme rağmen erteleyip durduğum şeylerin erteleme süresi dahi zihnime, tercihime bağlı değil.  Bugünlerde kendimi tanıyamıyorum.  Bu ben değilim dediğim kadar saçmalayabiliyorum ancak şaşırtıcı bir şekilde bu bana ağır gelmiyor, hatta hafifliyorum bile.

Sanırım daha derin bir insan olmayı isterdim...

Neyse boşver bunları, sen kahvemi koy.  Aslında hiç konuşulmasa dahi insanın aşina, bildik bir yerde varolması bile yeterince huzur verici.  Günaydın...

#9 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 02 July 2013 - 04:13 PM

İnsan bir yemek gibi...  Kararında olmayan her şey tad bozuyor.  Eksik de olmayacak, fazla da.

Bakma sen ne dediğime...  Bilmek yetmiyor, yetmez.

#10 just

just
  • Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim tarihi 01 July 2013 - 10:34 AM

Özledim ondan geldim...  Ne güzel yazar çizerdik burada...  Ne güzel konuşurduk...  Özledim, ondan geldim.

Mutluydum ben burdayken.  İnsan kendisini mutlu edeni unutamıyor.

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye