İçeriğe atla


Her Kaybedişin Ardından


 • Başlığa cevap yazmak için lütfen forumda oturum açınız.
Bu konuya 7 cevap yazıldı

#1 Misafir_r.köksal_*

Misafir_r.köksal_*
 • Misafirler

Gönderim tarihi 16 October 2010 - 11:55 AM

her kaybedişin ardından keşkeler ve pişmanlıklar kalırsa vay halimize...anlamamışsan onun senin için ne kadar önemli olduğunu ve söylememişsen ona bir kez bile onu çok sevdiğini ve o alıp başını gitmişse...ne büyük bir acıyla kalmışsan bir başına.işte en büyük acı bu.

#2 Misafir_34neslihan_*

Misafir_34neslihan_*
 • Misafirler

Gönderim tarihi 07 June 2010 - 10:45 AM

güzel bi konuya değinilmiştir.fakat hayat mı bizi yaşıyo biz mi hayatı.kaybedince anlıyoruz değerini ama insanoğlu bu .artı eksi dengesi.kaybetmeliyiz ki kazanmanın doruklarına cıkaralım zevkimizi.hayat  bu kadar acı dolu olmasaydı huzurun bir anlamı varmıydı.ölümün bir anlamı kalırmıydı.güzel deneme olsun .ellerinize sağlık.

#3 Misafir_schildern_*

Misafir_schildern_*
 • Misafirler

Gönderim tarihi 04 October 2009 - 06:54 PM

yanımdakıler cevremdekıler benı kaybetmme kaygısı tasımıyorsa ben napmalıyım

#4 Misafir_nilgunozbir_*

Misafir_nilgunozbir_*
 • Misafirler

Gönderim tarihi 02 October 2009 - 07:36 AM

daha guzel anlatılamaz..tşk...

#5 yasemin bülbül

yasemin bülbül
 • Üyeler
 • 9 Mesaj

Gönderim tarihi 18 September 2009 - 02:50 PM

biliriz bilmeye ama iş hayata geçirmeye geldiğinde tutukluk yaparız, biliriz ama bildiğimizi uygulamada sorunumuz vardır her zaman..kaybetmelerin ortasında boğulmadan nefes alabilmek umuduyla...

#6 elyesa07

elyesa07
 • Üyeler
 • 11 Mesaj

Gönderim tarihi 13 September 2009 - 09:20 PM

çok güzeldi..
bin bilsende bir bilene sor...

#7 Misafir_yagmurerensoy_*

Misafir_yagmurerensoy_*
 • Misafirler

Gönderim tarihi 09 September 2009 - 08:51 PM

çok doğru şeyler bunlar. insan kaybettiktensonra anlıyor yitirdiğinin değerini.

#8 berya

berya
 • Üyeler
 • 129 Mesaj

Gönderim tarihi 26 August 2009 - 03:41 AM

Hayatta böyle bir şeydir işte, tıpkı değerli bir cam eşyanın ellerinizin arasından kayıp düşüvermesi gibi kayıverir parmaklarınızın arasından, tutamazsınız. Nasıl olduğunu anlayamadan yere düşer ve düştüğü anda tuzla buz olur, deyim yerindeyse bin bir parçaya ayrılır.  

Kulaklarınızdan o ses, gözlerinizden o an hiç silinmez. Unutamazsınız kolay kolay. Her kaybedilende olduğu gibi içinizde bir hüzün, midenizde bir yanma ve boğazınızda bir yumruk oturmuş gibidir. Gözleriniz nemlenir.  Ellerinizin titremesine mani olamazsınız ve siz kaybettiğiniz o değer için her ne olursa olsun üzüntü duyarsınız. Elinizde kırık cam parçaları, yüreğinizde tarifi zor bir sızı kalakalırsınız oracıkta yalnız.

Yitirtilen her değerin kıymeti sonradan anlaşılır ya; işte sizde yitirdikten sonra anlarsınız değerini. Elinizden kayıp giden ve yakalayamadığınız o değere yanarak. Maddi değeri bir yana manevi değeri, anısı, hatıraları o kadar çoktur ki…

Başa gelen her olayda mutlaka bir hayır vardır diye kendinizi avutsanız da, o ilk anlarda bu kaybedişin hayrının nerede ve nasıl olduğunu bir çözemezsiniz. Kim bilir belki çok sonraki zamanlarda anlayacağınız bir şeylerin belirtileridir ama o an için değil. Zaten her kötü olayın her kaybedişin yaşandığı o anlarda; nedenini ve ilerde bizi başka olaylara hazırlama konusunda bir öncü olduğunu bilebilseydik, hayat çok daha kolay ve yaşanılası olmaz mıydı? Ama değil. Bu tarz acı bir ders ve sonucunda edindiğimiz tecrübe ancak çok sonra, aradan hayli zaman geçtikten sonra anlaşılır. Hayatınızdaki film kareleri yavaş yavaş yerine oturdukça belirginlik kazanır. Üç aşağı beş yukarı aslında hepimiz için buna benzerdir yaşananlar, sizce de öyle değil mi?

O halde yapılması gereken şey; elimizdekilerin kıymetini hala onlara sahipken bilmek. Kaybetmeden tadını çıkarmak, bize yaşattığı anların farkına varmak, mutlu olmak, bunun için şükretmesini de bilerek daha güzel değerlerin gelişlerine zemin hazırlamak. Kısacası hayatın kurallarını gereğince yaşamak…Dilerim hayatta her zaman kaybettikleriniz, kazandıklarınızın yanında  kum tanesi kadar küçük kalır.

Hepiniz sevgiyle kalın.
Belgin ERYAVUZ
04.07.2007
MORANO ADASI-ITALY

Metnin orjinaline ulaşmak için tıklayınız

Yazar: berya
0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye