İçeriğe atla

Obsesif-Kompulsif Bozukluk

• Başlığa cevap yazmak için lütfen forumda oturum açınız.
Bu konuya 775 cevap yazıldı

#1 lucas

lucas
  • Üyeler
  • 8 Mesaj

Gönderim tarihi 23 January 2013 - 12:59 PM

kesinlile bu sayfadakini okuyun))

http://www.tavsiyeed...makale_4348.htm

#2 lucas

lucas
  • Üyeler
  • 8 Mesaj

Gönderim tarihi 04 January 2013 - 12:42 AM

Selamlar)) Birde arkadaşlar korkmayın!zaten siz çok korktuğunuz için şeytan sizinle oynuyor!tamam birilerin sanki nasıl korkmayayım dediğini duyar gibiyim...haklısınız cehenme kafir olarak gitmek.yada elindeki mikrobun ona çok büyük zararlar verecegini düşünmek...vs  korkmayın çünkü diğer yazılarımda açıkladım şeytandan geliyo vs....
şimdi korkunca neler oluyor şuurunuz kapanıyor,mantık zincirini kuramıyorsunuz  mesela kendimden örnek vereyim! çok önemli bir şeyimi kaybettiğimde kendimi kaybediyorum,korkuyorum ya kaybolduysa?eyvah diyorum deli gibi sağa sola bakıyorum ve bulamıyorum belli bir zaman sonra çok kolay bir yerden çıkıyor!
oysaki korkmayıp sakin olup düşünsem nereye koyduğumu!!ne olurdu?yani.....vucudumada yazık hemen panik alarmı veriyor!!))
sizden ricam,lütfen korkmayın,sakin olun internetde bir yazı  buldum korku ile alakalı okuyun sonra tekrar düşünün! inanın korkmazsanız daha sağlıklı düşünürsünüz!!!
Ümit dolu olun!!!

Korkak insan, hayâl, vehim ve zanların esiri olup her şeyden korkar.
Korkak insanların can, mal ve namusları dâima tehlikededir.
Korkak insan hayatta başarılı olamaz. Hakkını koruyamaz ve karşısına çıkacak engellere, güçlüklere karşı koyamaz.Korkak olan kimse, ailesine ve akrabasına karşı gayretsizlik ve hamiyetsizlik gösterir. Onları koruyamaz.
Korkak zillete ve zulme boyun eğer. Kötülüğü  işleyeni görünce susar.
Cesur insanları Tanrıya yaklaştıran güç, korkak insanları iblisin oyuncağı yapar
Ölmekten korkanlar yaşamaya cesaret edemez.

-Korkaklık, bir insanda var olması gereken insani değerleri yok ederek, onu ruhsuz, bedeninin esiri ve nefsinin istek ve arzularına göre hareket eden başka bir mahlukata dönüştürür.
En masum, en mantıklı korku bile cesur olmamak için sebep sayılmaz. Unutulmamalıdır ki cesaretin mükafat galibiyet, korkaklığın cezası mağlubiyettir.
Cesur bir er korkak bir orduyu durdurabilir. Ama korkak bir ordu cesur bir eri durduramaz.
Korku dağlarını aşmasını biliyorsan, denizleri yürüyerek geçme cesaretini mutlaka gösterirsin
Cesareti yargılayanlar korkaklığa hükmedemez. Çünkü tarih cesur insanları yüceltir, Fakat korkakları asla affetmez.
Tarih kahramanlar için destan, korkaklar için tiyatrodan başka bir şey değildir. Bu perspektiften hareketle tarih cesur insanları kahraman, kararsızları zavallı, korkakları hain diye kaydeder. Yani korkaklıkla ihanet hain olmak için eş anlamlıdır.
cesaretin düşmanında korku yaratmalı, fakat korkuların düşmanı asla cesaretlendirmemelidir.
Cesur insanların gölgesi, korkak insanların varlığından daha güvenlidir.
  “Ya Rabbi, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!”
“Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.” - Yavuz Sultan Selim

Ey Üstün  İNSAN!
Geçmişinde ve bugününde olduğu gibi, geleceğinde de düşmanın tarafından cesaret ve korkaklık duygularıyla yüzleşmek zorunda bırakılacaksın.Cesaretle yüzleşmekten korkma fakat korkuyla yüzleşirken cesur ol. Çünkü cesaret bir mabet, korku onun dışındaki dünyadır.

#3 pehlione

pehlione
  • Üyeler
  • 0 Mesaj

Gönderim tarihi 30 June 2012 - 02:50 PM

Belikde dünya tarihinde en ağır obsesyon tecrubesi olan birisi olarak tecrube ve bu olayı algılamam şudur ;

Siz zaten iyisiniz beynimizde bizi sıkıntıya düşüren negatif şeyler ( şeytan) bizimle dalga geçiyor bizi sıkıntıya düşürmek için herşeyi yapiyor sizin kurtulmaya çalışmanız benim teorimde algılamamda bu obsesyona destek vermek oluyor ..Siz zaten iyisiniz kurtulmaya çalışmak demek o şeytanca ;

- ''aa ben bunu sıkıntıya düşürdüm kurtulmaya çalışıyor ''
der,Maksat iyi olduğunuzu görmeniz ama şuda var ' siz ben iyim diye düşünürken şeytan der ki
-'aa ben bunu sıkıntıya düşürdüm iyi olmaya çalışıyor''diye düşündürür SİZİN DÜŞÜNMENİZ GEREKEN BUDA DEĞİL YAPMANIZ GEREKEN BUDA DEĞİL ! ASLINDA YAPMANIZ GEREKEN BİRŞEY YOK SİZ ZATEN İYİSİNİZ ..İYİ OLDUĞUNUZU KENDİNİZİ TATMİN ANLAMINDA DEĞİLDE KENDİNİZİ GERÇEKLİKLE GÖRMENİZ LAZIM..

Hayat çok güzel sizinle oyun oynayan o düşünce sizin hep ters düşüncenizde düşündürüyor
Bu bence normal birşey çünkü çok özgür bir beynimiz var .Her şeyi düşündürür..

DİNİ OBSESYON KONUSUNDA DÜŞÜNCELERİM ŞUDUR ;

Dini obsesyonların çaresi olarak bilgili olmaktan ve geleneksel dinin yerine Kitab-i din ile hareket etmek gerekir burada islam açısından konuşuyor isek..Günümüz 2012 Türkiyesinde öyle bir din anlatımları ,öyle din öğrenme adı altında kitaplar varki ,insanların bırakın obsesyonlu olmalarını ruh hastalıkları hastanelerine düşmüyorlar ( düşenlerde vardır)

Mantıklı düşünüp dini islam açısından konuşursak kitabi anlayıp gereksiz kutsaliyetçiliğin önüne geçmeliyiz bu gereksiz kutsaliyetçilik bizi obsesyon ve takıntılara sürüklüyor..Hemen hemen hepimiz gereksiz kutsaliyetçiliğin neden olduğu takıntı,obsesyon..vs şeytanın her türlü hilesi ..vs yüzünden bu süperötesi evreni varoluşumuzu doğayı algılarımızı sağlıklı şekilde kullanamıyoruz hayatımızı mahvediyoruz .Gereksiz boş aptalca şeylerin yüzünden böyle insani varlığımızı aptalca bir şekilde kullanıyoruz.Bunun önüne geçmemiz lazım ama bu gereksiz kutsaliyetçilik öyle bir içimiize işlemiş ki bizim değer yargılarımız olmuş durumda .neredeyse, bu gereksiz obsesif kutsaliyetçilğin önüne geçmek kimimiz için bütün kişiliğini değiştirmesi anlamına gelebilir.
Ve şunu demek istiyorum ;
Eğer eroin kokain veya alkol bağımlısı olursak bunun tedavileri mevcut hastanelerde tedavileri var fakat bir din ile afyonlanırsak bunun hiçbir yerde tedavisi yok ..Benim herhangi bir siyasi görüşüm herhangi bir mezhep  filan bağlantım yok sadece tecrubelerim ile ve okuduklarım kadarı ile kendimi ifade etmeye çalışıyorum..Dediğim gibi bu konuda dünyada belkide en ağız dini mantıksız obsesif .. filan ne derseniz tecrubeli birisi olarak diyorum ki ; Televizyonlarda ve o din öğretme adı altında kitapların hemen hemen çoğu afyon ; bunu yazarken çoğunuz bana içinizden küfür edebilir ; dediğim gibi obsesif din anlayışı değer yargılarımız haline dönüşüyor ben sadece tecrubelerimizi yazıyorum ..

Kuran bir yönden benim için insanın bütün obsesif düşünce sınırlarını aşıp gerçek özgürlüğe kavuşturmayı ifade ediyor ama (((((((MAALESEF))) böyle ortamda tvlerde gazete köşelerinde kuran ile ilgili yazı hadis ile ilgili yazı gördüğümde çok az yazar hariç içime sıkıntı geliyor ,kerametistik hikayeler ...insanı sınırlayan löleliği ve itaatçiliği itaat kültürünü subliminal (farkında olmadan gizlice) olarak beynimize sokuluyor..Ama önceden bu obsesyonları kendimde daha ağır yaşadığımı düşündüğüm zamanlarda en ilgimi çeken yazılar bu aptalca dini afyoni yazılar oluyordu ..Şimdi çok şüfür diyorum...Hayatın kendisi dünya mücadelesi Kurani din insanların tapınak dininin halina gelmiş
Her zaman değer yargılarımızı eleştirelim..

Ayrıntılı soru sormak isteyen mail adresime mail atabilir belkide dünyada en ağır obsesyon tecrubesi olan birisi olarak kendimce tecrubelerimi aktarabilirim..

ufuk765@hotmail.com

#4 Princes

Princes
  • Üyeler
  • 0 Mesaj

Gönderim tarihi 29 June 2012 - 06:14 PM

selam arkadaşlar.. ben  OBS hastalığından çocukluğumdan bu yana çekiyorum.sanıyorum ki bu bende genetik olarak bulunmakda.23 yaşımda öğrendim OBS olduğumu. bu zamana kadar neler çekdiyimi kimse hayal edemez. Ne yazık ki ben bir azeriİ vatandaşıyım. Türkiyeden farklı olarak benim ulkemde doktorlar bu hastalığın ne olduğunu pek iyi anlamıyorlar. Bende kitap takıntısı daha büyükdü Universiteye çok yüksek puanla kabul edildim ama ne olduysa ondan sonra oldu. hayatımı düzene sokamıyordum.kafamda surekli mantıksız duşunceler vardı ve ben insanlarla doğru durust iletişim kurmakda zorlanıyordum.. 2 ci kursun sonunda bi psikoterapiste gorundum tüm sorunlarımı ona anlattım ama o epilepsi dedi ve ben 2 yıl hep iyileşmek umidiyle muayine olundum. ama durumum sonda yine kötü... sonra başka bir doktora gittim .o da öyle bi ilaç yazdı ki 1 hafta gece uyuyamadım. Azerbaycan boyle bir ulke işte.... doktorlar para için insanların hayatını mahv ediyorlar....Ne bilsinler OKB hastalığının ne olduğunu..  sonda bir klinikaya İrandan doktor davet etmişdiler ..  o doktor 2 cümleyle benim hastalığımı anladı.. şimdi muayineye yeni başladım ama kendimi çok iyi hissediyorum.. eminim ki çok kısa bi sure içinde bu hastalıkdan kurtulacam..

#5 Misafir_FURKAN_*

Misafir_FURKAN_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 08 March 2012 - 07:59 PM

arkadaşlar bu hastalıkların çaresi risale-i nurda.on üçüncü lem´a yı okuyan kişi bu hastalıklardan Allah´ın izni ile şifa bulur...

#6 Misafir_serkan999999999_*

Misafir_serkan999999999_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 07 March 2012 - 07:25 AM

bir de dini okb si olan insan kendini de küfür edebilir içten aslında kendine küfür etme olayıda seytandandır cünkü bu küfürü söyle yaptırır dikkat ederseniz cogumuzda aynı seyler cünkü seytanın adımları aynı KENDİNE KÜFÜR ETME mevzusu baya küfür seslerine mahruz kalan ruh a seytan der ki nefsiyle biirlikte sen .... bölesin sen adisin gibisinden dinleyen ruh sesleri buna katılır ne kadar alınır orasını bilemem yinede ben degilim bu seytan yada nefsim nefsimin seytanın vesvesesi benim ilgilendirmez ALLAH beni dilimden mesul tutuyor gerisinden affına sıgınırım demeliyiz

#7 Misafir_serkan999999999_*

Misafir_serkan999999999_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 06 March 2012 - 09:53 PM

kardes aynı olay benimde basıma geldi bende ALLAH ın en iyi kulu olmak istedim ama olamadım sonuc itabiriyle nefsin mertebeleri var sen yükselmişsin yükseldikçe seytanın oklarına maruz kalmıssın ve bu yolda düz gitmek isterken seni rahatsız eden seytan damarına girmişseni rahatsız etmeye başlamış ve beyninin kimyasını bozmuş bu hastalıgı yenmek istiyorsan sinirlenmeden kendini durmadan içten telkin et ama ben kimim dersin birden hal deyişimi yaşarsın korkma kimligini arama sadece rahatlama yollarını bul ararken kaybedersin iyice buda böyle hastalık seytan bizim yakamızı  ölene kadar bırakmaz ama seni bıktırdıgı yeri kapatabilirsin buda savasla baslıyor umursama desem bir kere umursamıssın sadece kendini telkin eden sesin sen oldugunu digerlerinin baska yerden kulagına gelen fısıldılar oldugunu bil yeter defalarca töbe etmene ALLAH iyi bilir gerek yok bir kere yatarken kalkarken sıgın yeter

#8 Misafir_maSumhaStafd_*

Misafir_maSumhaStafd_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 06 March 2012 - 09:38 PM

jhghjghkhjkhjk

#9 Misafir_maSumhaSta_*

Misafir_maSumhaSta_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 06 March 2012 - 09:36 PM

önceLikLe şunu söyLemek istiyorum ki bu hastaLığa sahip oLan çoğu insanın temeL düşüncesi GELECEĞİ KARANLIK GÖRME ve buna bağlı olarak hayatını doğru dürüst yaşayamama ve bunalıma girme. sizleri cok iyi anlıyorum cünkü aynı şeyleri bende yaşadım . sanmayınki hala yaşamıyorum ama artık acılarım yavaş yavaş gidiyor. çünkü coğumuzu ŞEYTANın etkisindeyiz. resmen o yönetiyor bizi. aslında kendimizi şanslı hissetmeliyiz cünkü bizimle uğraştığına göre demek ki biz ALLAHIN sevdiği kullardanız ve ona asla boyun eğmemeLiyiz !! onun bu salakca düşüncelerinden uzak durmalıyız..kendimize gelip bi çeki düzen vermeliyiz hayatımıza yoksa şuan düşündüğümüz gibi hala malca yaşamaya devam ediceğiz... inanın bende cok üzüldüm krizler geçirdim ama ZAMAN herşeyin ilacı . şeytanın kandırması yüzünden anneye babaya yada yakınlarımıza zülum yapmanın onları üzmenin hic manası yok. ALLAHA Yakın olun şeytanın etkisinden uzaklasın benim suan yapdığım gibi.. ve inanın işe yarıyo :) cünkü hepimiz müslüman kişileriz...yemin ederim bende çok çektimm .. her çekişimde bu acının tedavisi olamicak diye düşündüm. ama şimdi bunu anlıyorum ki meğer hepsi şeytanın bi tuzağıyzmış ... ben buna hastalık demiyorum TAKINTI diyorum.. ve bu takıntıyı yaşadık geçmişte buna kader diyip geçelim ama artık boyun eğmeyelim !! şuandan itibaren ALLAHA Yönelelim ve dua edelim ..diLerim hepiniz sağLığınıza kavuşursunz . bende kavuşurum inş. benim içinde dua edin :)

#10 Misafir_khifahatun_*

Misafir_khifahatun_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 03 March 2012 - 09:50 PM

msn verememde,orası selcuk üniversitesi kampüsü icindeki hastane yola getirdi derken ben oranın psikolji bölümünde yattım yardımcı oldular yani..gelmeden önce randevu alırsın görüsmeye gelirsin...

#11 Misafir_deli ibrahim_*

Misafir_deli ibrahim_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 03 March 2012 - 01:29 PM

iyide ben konyanın bir ilçesindeyim msn adresini vereb ilirmisin orası nerde ne gibi biraz yola getirdi

#12 Misafir_khifahatun_*

Misafir_khifahatun_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 03 March 2012 - 11:56 AM

madem konyadasın kampüs tıp fakültesinde özkan güler hoca var onu tavsıye edrim beni birazcık o yola getirdi

#13 Misafir_deli ibrahim_*

Misafir_deli ibrahim_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 03 March 2012 - 09:56 AM

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİYM     ALLAHIM evvela sana hamdolsun bize bu nimetleri bahşettiğin için biz nankör kullar sana layık bir kul olamadık kendimizi kibir yollarından geçirip kendimizi bir halt sandık iyice azdık  halbuki sen bizim RABBİMİZSİN sana karşı nasıl bu kadar adi olduk. Ömrümce küfür şirk isyan vede inanç zayıflığı ile ömrümü heba ettim verdiğin hertürlü nimetleri görmezden geldim üstüne üstelik haddimi bilmeyen davranışlarda bulundum halbuki biz neyizki sana karşı terbiyesizlik yaptık EY ALLAHIM bizleri kafirlerden eyleme mümin olarak yaşat ve mümin olarak canımızı al kabir azabından koru ve günahlarımız affeyle AMİN İNŞAALLAH bizleri şeytanın eline bırakma acı biz zalim kullarına biz yoktuk sen vardın şimdi ise yaratmış olduğun bu aciz kul sana HAŞA karşı geliyor nefret ediyorum kendimden SEN AKİBETİMİZİ HAYREYLE GÜNAHLARIMIZI AFFEYLE AMİN İNŞAALAH NOT NEKADAR GURURLANIRSAN GURURLAN BİRGÜN DÜŞERSİN MİSALİ KURU YAPRAK NE KADAR YAŞARSAN YAŞA SONUN KARA TOPRAK HADDİNİ AŞARSAN KENDİNİ BİLMEZSEN ACIRIM SANA HEM DÜNYADA HEM AHİRETTE OLURSUN HELAK SEN KİMSİNKİ ALLAHA KARŞI GELİRSİN BE  ACİZ İNSAN NE KADAR KÖRSÜN VEDE NANKÖR ZALİM ÖLECEKSİN SAKIN ÇIKARMA BUNU KAFANDAN İMAMIN KAYIĞINA BİNDİNMİ LANETLERLER ARKANDAN LAİLEHEİLLALLAH MUHAMMEDUN RASULULLAH İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN HAYATIM RESMEN ZİNDAN OLDU ÖNCELRİ TÜPÜ KAPATTIMMI DİYE BAŞLAYAN TAKINTI ŞİMDİLERDE ALLAHUTEALAYA KÜFÜR ŞİRK İSYAN VEDE KİBİRLE GEÇTİ NAMAZ KILARKEN AKLIMA ÖYLE DÜŞÜNCELER GELDİKİ NEREDEYSE CAMİDE NAMAZI TERKEDECEKTİM ŞİMDİ KILAMAZ OLDUM BİRDE KENDİMİ İYİCE İNANÇSIZ GİB HİSSETİİM HER CAMİ ÇIKIŞINDA YAPMA ETME EYLEME GÜNAH KAFİRLİK YAPMA DEDİYSEMDE BU NAMUSSUZ BENİ BIRAKMADI Bİ ARA DEDİM HERHALDE BU BENİM KALBİMİN PİSLİĞİ ÇÜNKÜ BAZEN ÜZÜLMÜYORDUM BU DÜŞÜNCELERE RESMEN HER İŞTE AKLIMA ALLAHA DİNE İMANA PEYGAMBER EFENDİMİZ SAV E KÜFÜR VARDI KENDİ KENDİME KONUŞTUĞUMA KAFAYI YEDİ DEDİLER İNSANLAR NASIL GÜZEL NAMAZ KILIYORLAR DİYE HAYRAN KALIYORUM KALBİM İYİCE PİSLENDİ DELİRECEĞİM ÜSTÜNE ÜSTELİK BİRDE ÖLÜM KORKUSU VAR HİÇ BİR TARAFIM TUTMUYOR ÖLECEĞİM DİYE KORKUYORUM GÖZÜMÜN ALTI MORARDI BU OKBMİ YOKSA BEN KAFİRMİYİM HAYATTAN BİZEVKİM KALMADI HERANIM KÜFÜR ŞİRK İSYAN VEDE ÖLÜM KORKUSU İLE GEÇİYOR HAPI YUTTUM ey ALLAHIM  ben benim giblere yardım eyle AMİN ben konyadan ulaşıyorum şuan kendimi firavun gibi nasmussuz görüyorum evde huzur kalmadı ANNEM BABAM BIKTI BENDEN USANDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM HİÇ DÜNYAYI DÜŞÜNEMİYORUM 26 YAŞINDAYIM BEN ALLAH DOSTU OLMAK İSTEDİKÇE İYİCE BATIYORUM GÜNDE 100 DEFA ÖLÜM Ü DÜŞÜNÜYORUM HASTAYIM İYİCE DALGINLAŞTIM ZİKİR EDERKEN BİLE AKLIMA KÜFÜRLER GELİYOR HEMDE ÇOK PİS NUMARAM 05458047528 ARAMAK İSTEYEN ARASIN DERTLEŞİRİZ ALLAH AFFETSİN BİZLERİ AMİN SELAMUN ALEYKUM VERAHMETULLAHİ VEBERAKATÜHÜ

#14 Misafir_birkul_*

Misafir_birkul_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 29 February 2012 - 09:15 AM

http://www.duagunlug...lgn-koruma.html

#15 Misafir_khifahatun_*

Misafir_khifahatun_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 27 February 2012 - 03:38 PM

s.a. arkadaslar Konyada olanlar icin benım yattıgım bi hastaneyi tavsiye edebilirm.. bendede düsünce olarak var Allaha sükür eskisine göre cok iyiyim..nasıl bişey oladugiyi bilirim Allah dusmana vermesin:D

#16 Misafir_Obsesif Takıntı_*

Misafir_Obsesif Takıntı_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 26 February 2012 - 08:12 AM

Yılların obsesif takıntı tecrübesi www.obsesiftakinti.com sitesinde.

#17 lucas

lucas
  • Üyeler
  • 8 Mesaj

Gönderim tarihi 25 February 2012 - 02:07 PM

Hepimiz Allahın kuluyuz,İnsan en kıymetli varlık.Şeytanda bu yüzden ona düşman,Tüm insanların kötülüğünü istiyor buna Allaha inanmayanlarda dahil.Şeytan için İnsanların inanıp inanması önemli değil.Onun için insanları ümitsizliğe atması önemli.hem bu dünyasını mafv etmek hem öbür dünyasını!Kafir de inancını değiştirebilir bunu kimse bilemez.herbir insana başka tarafından saldırıyor!kendinizi tanıyın arkadaşlar birazda biz davetiye çıkarıyoruz bazı şeylere!şeytan kandıra bildiğinle uğraşıyor!temiz kalpli,saf,kötü düşünmeyen,herşeye güvenen,hemen inanı verenler ile daha çok oynuyor!mesela siz gücünüzün yettiğiyle daha çok uğraşersınız yada paranızın miktarınca bir şeyler alırsınız!bu vesveseleri,hastalağı tanıyarak,bilgi sahibi olarak kolay atlatırsınız!tekrar söylüyorum panik olabilirsiniz,çok sıkıntı çekebilirsiniz ama korktugunuz,üzüldügünüz şey sizin ve Allahın lanetlediği  hileci şeytanmantığı olmayan,size kötüyü hayal ettiren  gerçeklik algısı olmayan vehim!ikisininde kontürolu ilim(bu konuda bilgi sahibi olmak,formdaki yazılanları okumak bilgi sahibi olmakda ilimdir)ile kontürolu elin alın,inanın hepsi geçecekdir!ayrıca sabır lı olmak ve ümitsiz olmamak! çok önemli!

#18 lucas

lucas
  • Üyeler
  • 8 Mesaj

Gönderim tarihi 25 February 2012 - 02:07 PM

Hepimiz Allahın kuluyuz,İnsan en kıymetli varlık.Şeytanda bu yüzden ona düşman,Tüm insanların kötülüğünü istiyor buna Allaha inanmayanlarda dahil.Şeytan için İnsanların inanıp inanması önemli değil.Onun için insanları ümitsizliğe atması önemli.hem bu dünyasını mafv etmek hem öbür dünyasını!Kafir de inancını değiştirebilir bunu kimse bilemez.herbir insana başka tarafından saldırıyor!kendinizi tanıyın arkadaşlar birazda biz davetiye çıkarıyoruz bazı şeylere!şeytan kandıra bildiğinle uğraşıyor!temiz kalpli,saf,kötü düşünmeyen,herşeye güvenen,hemen inanı verenler ile daha çok oynuyor!mesela siz gücünüzün yettiğiyle daha çok uğraşersınız yada paranızın miktarınca bir şeyler alırsınız!bu vesveseleri,hastalağı tanıyarak,bilgi sahibi olarak kolay atlatırsınız!tekrar söylüyorum panik olabilirsiniz,çok sıkıntı çekebilirsiniz ama korktugunuz,üzüldügünüz şey sizin ve Allahın lanetlediği  hileci şeytanmantığı olmayan,size kötüyü hayal ettiren  gerçeklik algısı olmayan vehim!ikisininde kontürolu ilim(bu konuda bilgi sahibi olmak,formdaki yazılanları okumak bilgi sahibi olmakda ilimdir)ile kontürolu elin alın,inanın hepsi geçecekdir!ayrıca sabır lı olmak ve ümitsiz olmamak! çok önemli!

#19 Misafir_haklısın kardes_*

Misafir_haklısın kardes_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 24 February 2012 - 08:11 PM

ataistlere sözüm yok o seytanıda bilmez ALLAH ıda ona göre ne olursa olsun hastalık buda benim tınımda deil

#20 Misafir_haklısın kardes_*

Misafir_haklısın kardes_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 24 February 2012 - 08:07 PM

bu hastalıgı çeken bilir ne kadar konussan konus arkanı döndünmü aynısın  adam dogru konusmus tabiki seytanın verdigi vesveseler süpheler hasta ediyor bu hastaılıgın ismi evham demek vesvese demek peki vesvese kimdendir bunu arastırın korkmayınmayın ya seytan isminden arastırın zaten hastasınız birsey olmaz olan zaten olmus bize

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye