İçeriğe atla

Narsistik Kişilik Bozukluğu

• Başlığa cevap yazmak için lütfen forumda oturum açınız.
Bu konuya 551 cevap yazıldı

#21 Misafir_basakkk_*

Misafir_basakkk_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 25 February 2012 - 09:08 AM

Cevap hiç beklemiyordum çok teşekkür ederim.16 yaşındayım ve düzcede yaşıyorum.Aileme söylemeye utanacağım bir durum, ailemin maddi durumu iyi ama anlayacaklarını sanmıyorum.Aslında bu konu herkese söylemeye utanacağım bir durum.Kendi kendime düzeltemez miyim?

#22 Misafir_pin_*

Misafir_pin_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 24 February 2012 - 11:08 PM

İlk önce allah yardımcın olsun.Maddi durumun iyiyse özel terapi almanı tavsiye ederim.Hangi şehir'de yaşıyorsun?

#23 Misafir_basakkk_*

Misafir_basakkk_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 24 February 2012 - 07:35 PM

Bugün arkadaşlarımla ciddi bir şekilde tartıştım, arkadaşlarım doğduğumdan beri yanımda olan kişiler ve küçüklüğümden beri her zaman mükemmeliyetçi oldum.18 yaşında biri bu hastalığı ya da her neyse işte övmüş ben şu an utanç içindeyim.Arkadaşım bugün yüzüme bakarak bence psikolojik destek almalısın dedi.Uzun zamandır durmadan yalan söylüyorum bunun saçmalık olduğunu kendime itiraf ediyorum bir daha yapmamaya karar veriyorum ama aniden yapıyorum.Mesela bugün arkadaşımın bana kimseye söyleme diye söylediği bi şeyi söyledim ve arkadaşım söyledin mi dediğinde söylemedim dedim cafenin ortasında bana nasıl inanmazsın diye azarladım ve tuvalete gidip sinir krizinden ağladım.Gittikçe kontrolümden çıkıyor her şey ve annemlerin karşısına geçip psikolojik destek almalıyım diyemem.Nete girdim ve yalan söylemek psikolojik destek yazdım ve direk bu sayfa çıktı.Belirtilerden sadece kendini düşünmek dışında hepsi bana uyuyor.Sorunumun sadece yalan söylemek olduğunu düşünüyordum ama ilgi odağı olmak da var sanırım.Kendimi düzeltmeye çok çalıştım her söylediğim yalanın sonunda bu sondu diyorum ama gereksiz bir şeyde sırf haklı görünmek için anında söylüyorum.Yol gösterecek biri olursa gerçekten sevineceğim.

#24 Misafir_pin_*

Misafir_pin_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 14 February 2012 - 11:03 AM

Ben her iki kişilik bozukluğunu'da taşıyorum.ya da diğer bozukluklarıda okursam kendimden birşeyler de bulabilirim,ama böyle olm uyor tedavi'ye biran önce başlarsam allahın iziniyle benim Ne  OLDUĞUMU tespit edecekler şunu da söyleyim  şunu çok iyi bil,yorum Herşeyin veren'DE  alan'DE  ALLAHÜ TEALA'DIR allah yardımcımız olsun

#25 Misafir_pin_*

Misafir_pin_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 13 February 2012 - 04:28 PM

Tedavi olmaya kararlıyım.Allah izin verirse Cuma günü başlıyacağım.Hatta böyle diyerek başladım bile Allah Bu hastalıkta olanların yardımcısı olsun.

#26 Misafir_gürol_*

Misafir_gürol_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 13 February 2012 - 03:40 PM

Evlat .Hiç Arkadaşın yokmu.Masal anlatıyorsun. Kimse yemez.Sen önce para nasıl kazanılıyor ,onun hayalini kur .Ondan sonra ,ayrı bir eve çıkıyormuş,kızlar peşinde pervaneymiş...18 yaşında......Yavrum fakirlik utanılacak birşey deyil. Arkadaşlarına ne isen öyle görün.Yalan hemen yakalanır.Narsistlik kişilik bozukluğudur.Övünülmez.Hiçbir narsist ben narsistim demez..Sen abartmayı bırak .Gerçeğini kabul et. Daha saygın olursun.Bu yaşta hayallerine harcanma.

#27 Misafir_eflatunn_*

Misafir_eflatunn_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 11 February 2012 - 05:14 PM

evet böyle birini çok yakın çevremden tanıyorum.ki kendiside bunu inkar etmiyor.bir şizoid ile bir narsist komik vesselam yürümedide zaten.

#28 Misafir_Yalanci_*

Misafir_Yalanci_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 08 February 2012 - 08:38 PM

Öncelikle merhaba, nkb oldugunu iddia eden yorumcu, sen asla onalrdan degilsin cünkü anladigim kadariyla "icgüdü"n var, bu insanlar icgüden yoksun hep yazdim yoruldum artik, yaptiklarini kabul etmezler, kendilerini sorgulamazlar, baskasini ezdiginin farkina varmadiklari gibi birde saldirgandirlardir. Selma hanim, esimi evden attim ve asla barismam, ben 1 yildir onu yaptiklariyla uyariyordum, bari bundan sonra iyi bir baba iyi bir es ol diyordum ne yapiyordu biliyor musun? Insan olacagina yine bana saldirip hakaret ediyordu, artik öyle bir haldeydim ki! Ac kalinca eskiden kahroluyordum en son haz almaya basladim bilmiyorum belki intikam aliyordum, ne umudu! Onu görünce bela okumaya devam ediyorum cünkü hala küstah, sana para vermem isten cikacagim diyordu simdi esek gibi ödüyor, melek olsa yine istemem onu cünkü bende kalici hasarlar birakti, evladima bakinca ondan kalan sakatlik var sadece bana hatira kalan, mahkeme yoluyla cok sevdigi parlarini zorla aldim, cok rahatim, huzurluyum sadece arada onuda görmesem daha iyi olacagim.

#29 Misafir_illüzyon_*

Misafir_illüzyon_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 08 February 2012 - 09:34 AM

Henüz 18 yaşındasın ve NKB li olduğuna karar vermişsin. Senin yaşlarında bir genç için bu erken br teşhis değil mi? Ya da bu teşhisi koyan kim. Bu durumun hoşuna gittiğini anlayabiliyorum mesajından. Ve bunun gençliğinin verdiği kontrolsüz bir cesaret olduğunu düşünüyorum. Eğer böyle bir sıkıntı yaşadığını düşünüyorsan bence bir an önce önlem almaya başlamalısın. NKB lilerin kaderi genlede yalnız yaşlanmak ve ölmektir. Bunu yaşamak istemezsin sanıyorum...

#30 Misafir_illüzyon_*

Misafir_illüzyon_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 08 February 2012 - 08:56 AM

Uzun zaman oldu sayfaya yorum yazmayalı. Ama yaptıklarını yazılarından izliyorum. Direncine hayranım. Anladığım kadarı ile hala eve almamışsın. Aslında benim merak ettiğim başka bişey var. Acaba narsist kişilik bozukluğu olan eşini evinden attığın gibi gönül evinden de atabilir misin? Bir yazı okumuştum kadınlar susarak gider (CEmal Süreyya) senin hala gitmediğini hala bişeylerin düzelebileceği umudu taşıdığını seziyorum yazılarından. Bu kadar zamandır öfkeni anlattın. Kızdın haykırdın hakaretler ettin ağladın acaba artık önüne bakmayı başarabilecek misin? Senin ne kadar güçlü olduğunu görebiliyorum. Artık biraz da kendi hayatına dönebilecek misin...?SevgiyleSelma

#31 Misafir_ozylive_*

Misafir_ozylive_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 31 January 2012 - 01:25 AM

narsist bi erkeğim ve bu sorunun olduğunun yeni farkındayım uzun zamandır yaptığım şeylerden kaygı duymuyor değildim ki en son eve çıkıcağımızı düşündüğüm arkadaşlarım benimle çıkmak istemediklerini söyleyene kadar o zaman bir öfke patlaması yaşadım ve farkına iyice vardım.Sürekli şundan yakınıyordum henüz 18 yaşındayım ve şu zamana kadar 30 un üstünde sevgilim oldu hepsi kısa süreliydi sokak tabiriyle "maymun iştahlıydım" kişinin bir anlık çekiciliği çekiyordu bana beraber olduktan sonrada çok fazla aramıyordum yokluğunu.ilişkilerim genelde şöyle oldu ilişkinin başında ve ortalarında karşı tarafı hep aşırı mutlu ettim yalanlarımla kafamdan kurduğum hikayelerle işe de yaradı her seferinde sonrasında ondan ayrıldığımda onun düştüğü durum gerçekten bana çok büyük haz veriyordu ki halada öyle ben içinde bulunduğum durumdan korkmalımıyım bilmiyorum ama etrafımdaki herkesi kolayca kandırmakda hoşuma gitmiyor değil siz siz olun narsist birisine denk gelmeyin benden söylemesi çok ağlatır çok ararsınız ama geri dönmeniz için gururunuzu yerler altına almanız gerekir  narsist kişilik bozukluğuna sahip bir birey olarak bunları söylerim size ve sorarım benim gibi insanlara SİZCE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMDAN KORKMALIMIYIZ TEDAVİ GÖRMELİMİYİZ DİĞER İNSANLAR GİBİ SIRADAN OLMALIMIYIZ :(??

#32 Misafir_yalanci_*

Misafir_yalanci_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 20 January 2012 - 01:05 PM

Narsistin kocasi rumuzlu beyefendi, ben evlendigimden beri esimin pis huyuyla mücadele ediyorum ama konduramiyordum gececek diye düsünüyordum, cocuklarim olunca bunun ne kadar adi bir insan oldugunu iste cocuklarina karsi davranislarindan anladim, oda biraz cocougun birine bakmak zorunda olsa bütüngün kafasini sisirmis diye cocuga kizar. Kafasi kaldirmiyormus. Esinizin narsist olduguna nasil eminsiniz sadece cocuguna karsi duygusuz ve sorumsuz mu? Yada cekilmeyecek birkac huyu daha var mi? Size karsi nasil? Sorumsuz olduklari gibi istekleri bitmeyen sürekli isyan eden birtürlü bitmeyen istekleri vardir mesela. Ben esimi attim evden ama simdi melek gibi böylesi daha iyi, adam yaptiklarinin bile farkinda degil, söylesem bile sasiriyor ve kiziyor.

#33 Misafir_dalga3434_*

Misafir_dalga3434_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 19 January 2012 - 10:30 PM

Narsist kişilik bozukluğunun genetik olduğunu,narsist bireyin,annesinin veya babasının veya her ikisinin birden narsist olduğunu okumuştum...dolayısıyla şimdi anlaşılamıyabilir  ancak kızınınızın da narsis olma ihtimali olabilir ,çünkü belli bi zaman sonra annesinden gördüğü yada görmediğ diyelim ilgisiliği sevgi zannedip o da bu şekilde davranmaya başlayabilir...haddim olmayarak size önerim bu anlamda profesyonel bi yardım almanız....Allah yardımcınız olsun ...sağlıcakla kalınız....

#34 Misafir_narsistinkocası_*

Misafir_narsistinkocası_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 17 January 2012 - 11:04 PM

Herkese iyi akşamlar. Ben de bir narsistle 3 yıldır evliyim. 1.5 yaşında bir kızımız var. Narsistik kişilik bozukluğu olduğunu 6 ay önce anladım. Sabahları 8'de evden çıkıp işe gidiyorum. Akşamları 19:00'da evde oluyorum. Akşam 19:00'dan kızım uyuyana kadar (22:30-23:00) onunla oyun oynuyorum. Biz oynarken bir ya da iki kez gelip bakıyor sadece. Akşam yemeğini kızım uyuyunca yiyor ve ben de onun yanına yatıyorum. Gece 3 kez kalkıp mama yapıyorum. Bugüne kadar 1 kere "sen işe gideceksin ben yapayım" benzeri birşey söylemedi. Çünkü düşündüğü tek şey kendisi. Dışarıdan bakıldığında kızımızı çok seviyor. Çünkü güzel kızım onun için bir övünç kaynağı. Başkalarının onu kıskanması için bir sebep. Hafta sonları sabahtan akşama kadar ben kızımla oynuyorum o pc başında. İnsan nasıl olur da kızıyla vakit bile geçirmeyecek kadar duygusuz olabilir? 1.5 yaşındaki kızım bile herşeyin farkında uykusunda bile bana sarılıyor. Ben işteyken kızımı nasıl bakıyor bilmiyorum ve çok üzülüyorum. Sabrediyorum. Çünkü maalesef boşanma davası açsam mahkeme kızımı yaşı küçük olduğu için annesine verecek ve kızım sevgisiz büyüyecek. Kızım için ben dayanıyorum. İşin komik tarafı kızımı o kadar çok seviyorum ki şimdi geri dönecek imkanım olsa bana kızımı vermesi için tekrar evlenirim onunla.

#35 Misafir_serap tan_*

Misafir_serap tan_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 05 January 2012 - 08:31 PM

Ne kadar zormuş ondan ayrılmak.nedir bu kadar onlara çeken bizi.bu kadar olumsuz yönlerini gördükten ve bu kadar çirkin kavgalardan sonra niye hala onu düşünüyorum.güzel günlerimizi hatırlayınca bazı paylaşımımızlara hasret kalıyorum.bana yaptıklarını düşündüğüm zaman da ondan iğreniyorum nefret ediyorum.zor olmasına rağmen ondan uzak durmaya çalışıyorum.tel nomu bile değiştirdim sırf bana ulaşamasın diye.o kadar zor bir durum ki bu.neyi istediğimi şu an bilmiyorum.tek bildiğim ondan uzak durmam gerektiği.kesinlikle zaaflarıma artık kapılmak istemiyorum.ilgi alanlarımı yoğunlaştırdım.kafamı dağıtacak her meşgaleyi deniyorum.gündüzleri sorun olmuyor ama gecelerim çok zor geçiyor.umarım zaman içerisinde bu zor günleri atlatırım.

#36 Misafir_GÜROL_*

Misafir_GÜROL_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 27 December 2011 - 04:38 PM

Kafası karışık ve yolun başındayım..Kardeş sanırım aynı kişisiniz.w kullanılmış.Sevgiliniz yalanlarıyla sizi etkiliyor, sizinde yalan söyleyerek altta kalmamanız hissini uyandırıyor. Bravo ona.Sizi iyi yakalamış...Ama ,Erken anlamışsın, aferin sana. Psikiyatrist ten yardım almadan işin daha zor.Hemen yardı al ,, Ve ailene asla küsme. Onlara kızsanda dediklerini iyi düşün. Bayan arkdşlr size yardımcı olacaklardır. Kendini biraz zorla.İnan Kurtulacaksın.

#37 Misafir_yolun başındayım_*

Misafir_yolun başındayım_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 27 December 2011 - 02:15 PM

aynı yazıyı iki kez yollamışım birisi bana yardım etsin iki ayrı kişi gibiym kapana sıkıştım sanki insanlarında kafası karışık bu kıza noldu diyorlar böyle doktora da gitmek istemiyorum

#38 Misafir_yolun başındayım_*

Misafir_yolun başındayım_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 27 December 2011 - 02:07 PM

ya bu nasıl birşeyse bende hayatı öyle algılıyorum hayatı iyi kötü olarak algılardım hep şimdiye kadar ilişkilerim iyiydi ne olduysa bi işe girdim bi de narsist bi sewgili edindim tabi o kendini kaybetmiş boyutta :( benm kafamı bi karıştırdı zaten bunalımdaydım kötü bir insan olmak istemiyorum ama yaşam alanım kalmadı yalan söylemek zorunda kalıyorum yaşadıgım şeyler insanlardan sogumama sebeb oldu aşırı güvensizlik war insanların hayatıma müdahale etmesinden sıkıldım ailem sürekli korumacı dawranıyor bu beni daha kötü etkiliyor saldırganlaştım iyice eskisi gibi insanlarla iyi iletişim kurup sevip sevilmek istiyorum ama hep ben haklıyım ya ufff

#39 Misafir_kafası karışık_*

Misafir_kafası karışık_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 27 December 2011 - 01:34 PM

bende aynı durumdayım hayatım iyi we kötüden ibaret güven sıfır çok bunaldım artık kapana kısıldım gibiyim çok güzel yalan söylüyorum artık çünkü yaşama alanı bırakmadım kendime daralmaya başladım görünüşte çok dürüst ahlaklı agırbaşlı birisiyim ama ruhum çılgın ben bir an önce doktora gitmek istiyorum kalıplarımda çok mutluyum lakin insanlardan zamanla nefret etmeye başladım herkes etrafımdan gidince bunalıma girdim kötü bi insan olmak istemem sewgilimde bu türün yoldan çıkmış hali :( hep onun yüzünden kafam karıştı nerden çıktı karşıma allah kahretsin ya şimdi ayrılamıorum da çok güzel yalan söylüyor zaaflarımı çok iyi biliyor kendine baglıyor ama ben böle olmak istemiorum eskiye dönmek istiyorum artıkkkk yardım lütfennnnn

#40 Misafir_yalanci_*

Misafir_yalanci_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 24 December 2011 - 03:38 PM

Bende hep o soruyu soruyorum kendime, nasil sabrettim diye cocuklarim var diye, ama ne aptalim cocugumu sakat birakan kendi öz babasi hep doktorlar sordu bütün kontrollerde sapasaglam ne oldu da sakat kaldi, cok mu agir stres yasadin dediler, hep gizledim, benim üstüme gelme ayrilirsak cocuklarimiz sefil perisan olur diyordu, cocuklarima huzur vermeyen kendisi demek bu kadar kafasi hasta birde ona sor nasil bir insan oldugunu, görünürde herkesi yaniltir ama halbuki ne derece tehlikeli, bunu kimse bilmiyor, buna dikkat cekmek istiyorum, evleneceginiz insanla hic degilde 3 gün tatile cikin tanimak icin biz balayina gittik benim paramla o zaman baslamisti, disari cikamadik yok hava cok sicak yok söyle yok böyle. Kayinvalidem 3o üzerinde  yillardir cekiyor hic sesi cikmiyor, bazi seylerde hakkini arasaydi ama yok ben bu kadar rezil insanlar görmedim. Internette psikologun karsisinda narsist bir insani oturtmuslar onu görünce esimi görmüs gibi  oldum kafasini bir saga ceviriyor bir sola bazen bas agrisi cekince öyle oluyordu.

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye