İçeriğe atla

Kötü Erkekler Dünyası

• Başlığa cevap yazmak için lütfen forumda oturum açınız.
1 reply to this topic

#1 calikusu1335610761

calikusu1335610761
  • Üyeler
  • 20 Mesaj

Gönderim tarihi 01 April 2009 - 08:29 PM

gercek erkekliğin hakını vermeye calışan erkekler mükemel bir eş ve adam gibi adam olacağına inaniyorum.bütün mesele erkeklerin kendilerine doğru rollmodel secip kendisini o kabiliyet doğrultusunda geliştirmeye calışmasına bağlıdır bence.gecmişimis örnek erkek kişilikleriyle dolu.hemide coğu kadınların arzuları meziyetindedir.bu bir gercek kadın erkeye,erkek ise kadına muhtacdır insan ne kader bunu inkar etmeye calışırsa calışsın yaratılış böyledir.iyiki erkekler var ben onları cok seviyorum yoksa biz kadınlar ne yapardık?

#2 Misafir_isimsiz_*

Misafir_isimsiz_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 02 June 2008 - 10:24 PM

Biz bu kadar kötü müyüz?

Kadınların erkeklerkonusundaki önyargıları ve tecrübeleri sabittir. Eğer bir kez hükümverildiyse temyizi olmaz. Geri dönüşü zordur. Örneğin kadın bittidiyorsa o an bitmiştir. Erkeklerdeyse bitti dediğinde bu çoğu zamankısa bir ayrılık gibi gelir. Bir süre sonra geri dönüş yapacaktır.

Kadınlar içinde erkeklerden çekmemiş, sorun yaşamamış bir kişibulamazsınız. Hiç ilişkisi olmamışları bile sağdan soldan duyduklarıylayargılama yoluna giderler.

Bu fikirleri çok kez duyduk kadınlardan ama beni biraz düşünmeye vebunları yazmaya iten küçük tesadüfler sonucunda kadın-erkek ilişkilerikonusunun ne kadar karmaşık olduğunu daha iyi anlamıştım.

Final döneminin karmaşık anları içinde bir gün. Yorucu bir sınavdançıktım ve doğruca kantine indim, benden önce sınavını bitirenlerinarasına karışarak klasik sınav değerlendirmelerine katıldım.

Kısa sürede herkes sınavını bitirip yanımıza gelmişti. Bir süre dahakonuştuktan sonra o bildiğimiz sessizlik.. Ortamdaki tek ses kantindenyayılan uğultuydu ki güzel bir hanım arkadaşımız kurcaladığı telefonunusinirle masaya vurdu ve erkeklerle ilgili ağzına geleni söylemeyebaşlayarak sessizliği bozdu.

Ondan daha önce de benzer şeyler duyduğumuz için artık alışmıştıkama bu sefer çok sinirlenmişti. Eskiden sadece bir kısım erkekleriyererken şimdi tüm erkekleri kapsıyordu söyledikleri.

Bir süre konuşup içini döktükten sonra sustu ve bana da söz söylemek için fırsat doğmuştu.

Söylediklerini kastederek: ''Baban da dahil mi?'' diye sordum.

''O da yapıyorsa, evet.'' dedi.

Yapılanın ya da yaşananların ne olduğu uzun bir hikaye ama eğer birmasada 4-5 kızın arasında tek erkekseniz ve cinsiyetiniz hakkında ağırşeyler söyleniyorsa, söylenenlere hak verseniz de içgüdüsel olaraksavunma moduna geçiyorsunuz.

Sonuçta kurunun yanında yaş pozisyonundasınız.

O günün akşamında yine bir başka hanım arkadaşımızdan da benzerşeyler duymuştum. Her kızın bir derdi vardı erkeklerle ilgili. O zamangayri ihtiyari şunu düşünüyorsunuz?

Biz (erkekler) bu kadar kötü müyüz?

Kadınların zihnindeki mevcut erkek karakterini belirleyen çeşitliunsurlar var. Bunlar erkeklerden farklı olarak daha kalıcı izlerbırakabiliyor. Baba, ağabey, sevgili vs..

Olumsuz örnekler o kadar etkiliyor ki, bu konuda herhangi biralternatif de tanımıyor. Birlikte olduğu erkeğe de bu gözle bakıyor.Sürekli bir şeyler yapacakmış gibi, sürekli sorun çıkacakmış gibidavranıyor. Bundan önceki yapmıştı ya, o da yapacaktır diye düşünüyor.

Ne de olsa erkekti.

Bu noktada erkeğin de kızın durumunu iyice kavrayıp net bir güvenoluşturması şart. Aman ya onunla mı uğraşacağım zihniyetiyleboşverilirse ilerde büyük sorunlara yol açabiliyor.

Bir kez erkeklerden dili yanan kız eskisi gibi olamıyor. Sürekli bir şüphe, sürekli bir endişe hakim oluyor ilişkiye.

Belki de karşılaştıkları hiçbir erkek hayallerindeki prensebenzemediği içindir. Herşey umduğundan farklı gelişince de buruk birpsikolojiyle devam ediliyor ilişkiye. Oysa başlarda ne güzel hayallervardı...

Yine de tüm olumsuzluklara hatta lezbiyen olacağım espirilerinerağmen yeni bir aşk arayışı da devam eder. Durmaz, duramaz. Aşktankaçılmaz.

Son zamanlarda erkeklerin de kızlardan yakınır olduğunu görüyoruz.Tüm eleştirilerin başında ''Artık'' ya da ''Şimdiki'' ibarelerininolması gelişen dünyada, kadınların da bulunduğu konumu gösteriyor.

Eskiyle bugünü karşılaştırdığımızda kadınların iş hayatında veekonomik gelişmelerde aldığı roller arttıkça evdeki dengeler desarsılıyor. Yani günümüzde karşı cinsle ilgili söylenenler aslındaerkeklerin yıllardır yaptıklarından başka bir şey değil bana göre.

Sadece bir ayna kondu erkeklerin önüne. Bu aynada kendi görenerkekde karamsarlığa büründü. Anlayacağınız kadın-erkek ilişkilerindeterazi git gide eşitleniyor. Bilim dergileri şimdiden erkek neslinintükeneceğini haber ediyor. Gerçi bizim klasik Türk zihniyeti bunu pekciddiye almaz.

''Bize birşey olmaz'' mantığı hakimdir. Avrupa Mars'a giderken bizdekeneye karşı pantolonu çorabın içine sokmak gibi müthiş bilimsel (!)tavsiyeler verilir.

Kadınların özgürlükleri arttıkça onu baskı altına alma girişimleride artacaktır. Güçlü, okumuş kadın erkekleri korkutur. Olumsuzkonuşmaların temelinde bu tip korkular yatar.

vErkekler bu kadar kötü mü? sorusu temelinde iyi erkeklerin durumunukapsayan da bir konudur. Eğer artık iyi bir erkek olmak işe yaramıyorsayavaş yavaş onlar da kötü kategorisine girmeye başlayabilirler.

Gerçi bazı ''Melek'' erkekler var ki onlar karıncayı bile incitmez. Hani isteseler de kötü olamazlar.

Onları es geçelim biz kötü diye adlandırılan erkeklere dönelim. Ne de olsa hepsi bir tutuluyorken herkes kötü olsun.

Madem öyle işte böyle.

Özgün Kaplama

Yazar: isimsiz

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye