İçeriğe atla

Mutluluğun Yolu

• Başlığa cevap yazmak için lütfen forumda oturum açınız.
Bu konuya 16 cevap yazıldı

#1 Misafir_lady_*

Misafir_lady_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 16 April 2011 - 11:58 PM

mutsuzluklarımızı paylasmak bile sifa olabiliyormus baska mutsuzluklara mesela ben suan elimden geldigince kimseyi mutsuz hissettirmemem gerktigini ögrendim özellikle yakınlarımı mutsuz olanları bosvermek yerine mutsuzluklarını ve bunun getirdigi buhranı anlayıp ona derman olmaya calısmak gerektigini anladım mutsuzluk insana cok acı verir zamanı hayatı kacırdıgınızı düsünürsünüz sanki herkes yasıyor herkes mutludur da bi tek siz hayatın tadını cıkaramıyorsunuzdur nie yasıyorum ben ben ne zaman mutlu olucam die sorar insan hic bitmiycek bi gece gibi gelir baskalarının mutlulugu acı verir hele ki bu eski sevgilinizle onun yenisinin mutluluguysa v gözünüzün icine soktuysa bunu evet nie gözünüzün icine sokar? sensiz iyiyimi ispatlamak icin mi, canınızı yakmak istediği icin mi-terkettiysen hala daha ne yakıcaksın_, seni umursamıyorumu ispatlamak icin mi, sakın benim acı cekicegimi sanma icin mi, beni rahatsız etme sakın mesajı mı, , kimbilir ne unutmalı bosvermeli ama kim inkar edebilir bigün ayaklarına kapanması icin dua etmediğini v o büyük gün ona acıların en büyügünü yasatabilmeyi o gün gelir mi gelmez mi bilinmez ama hesaplasmalı düsüncelerle temizlenmeli arınmalı yola devam etmeli sonucta hepimiz kendimiz icin yasıyoruz onları da yanımıza kendimiz icin istiyoruz madem ki bizim istedigimz gibi deiller onları istedigimiz gibi yapma sansımız yok bu yanılgıya düsmemeli insan insanları degistiremezsiniz degistirdiginiz insanı da siz istemezsiniz yapılan bazı hatalar asla affedilemez geri dönüsü yoktur yani unutamazsınız ki sizi terkettigini o arada neler yaptıgını canınızın acısını affetmek yalan kimse affetmez kabul eder ve devam eder nie o asalıgı kabul edip devam edesiniz nie o deil miydi size acı yasatan nasıl güvende hissedersiniz bi daha yanında nasıl hersey aynı olur size saygı duymamasını nasıl affedersiniz hic yerine konmayı canı cehenneme demek en iisi acı cekmesini dilemek onu daha fazla düsünmekten baska ne getirir kurup kurup daha cok üzülmekten baska unutmalı insan gercekten unutmak isterse unutabilir mi? baska seylerle ugrasmak konsantre olmak zor ama zamanla olabilio sanırım

#2 sany

sany
  • Üyeler
  • 44 Mesaj

Gönderim tarihi 31 March 2011 - 10:10 AM

Düşün;Kim üzebilir seni senden başka?Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?Kim yıkar, yıpratır sen izin vermezsen?Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?Her şey sende başlar, sende biter..Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme,Tükettirme içindeki yaşama sevgisini.."Ya çare sizsiniz yada çaresizsiniz !"
Hayatın lezzetini, zevkini isterseniz hayatınızı imanla hayatlandırınız ve feraizle ziynetlendiriniz ve günahlardan çekinmekle muhafaza ediniz.

#3 Misafir_nurdan_*

Misafir_nurdan_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 30 March 2011 - 07:25 PM

mutluluk mu umut mu?ikisinide kaybetmek yoksa kaybettigini sanmak;içinizdekı mutlulugu ve umudu kaybettiginiz zaman kendinizden hiç birşey kalmaması ne yapacagınızı bılememek.arayıp bulmk istiyorsunuzş,kybettikten sonra eskısı gıbı olamıyorsunuz hanı kendınızı bır su kuyusunun icindesınız etrafınız karanılık,soguk,üşüyorsunuz,bagırıyorsunuz ama sızı kımse duymuyor cıkmak ıstıyorsunuz cıkamıyorsunuz sadece umut edıyorum bir ışık görebılmek ıcın ama o ışıgı göremıyorum.ben icimdekı ruhunu kaybettım nasıl bulacagımıda bılmıyorum.

#4 Misafir_çisem_*

Misafir_çisem_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 31 August 2010 - 11:55 AM

hayatta insanı mutlu eden şeyler varmıdırki  bir de tek kişiyle olabilecek şey değil mutlulukbende yalnız olduğuma göre bu mutluluk hep uzak olacak benden

#5 Misafir_gözde çetin_*

Misafir_gözde çetin_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 11 January 2010 - 09:52 PM

hayatım boyunca hep mutlu olup birşeylere sevindim zaman.hemen çok ama çok üzülür kırılırım. kendimi bir hiç gibi hissetmemi sağlar insanlar. o yüzdende artık gülmeye sevinmeye korkar oldum

#6 seyda

seyda
  • Üyeler
  • 182 Mesaj

Gönderim tarihi 26 October 2009 - 03:08 PM

bende sizin gibi mutsuz olardanim ne yapsam olmuyor  sadece mutlu oldugum taraf cocuklarim bir  gün sabah uyansam yanimda sevdigim  ona sarilmak ne kötü bir rüyadi demek

#7 psikoloji

psikoloji
  • Üyeler
  • 8 Mesaj

Gönderim tarihi 18 September 2009 - 11:22 PM

ACABA KAÇIMIZDA VAR BU MUTLULUK DENİLEN ŞEY... UMARSAMIYORUM ARTIK HAYATI HER ŞEYİM MÜKEMMEL GİDYORDU BİR AN DA BOZULDU VE ACAYİP DERECEDE YIKILDIM.. YANİ İŞİN ÖZÜ SAHTE MUTLULUKLAR PEŞİNDE 5YILIMI VERMİŞİM ŞİMDİ İSE GERÇEK HAYATA DÖNDÜĞÜME İNANIYORUM... ŞONU MERAK EDİYORUM ACABA HANGİ GÜNAHIMIN BEDELİNİ ÖDEDİM. MUTLULUĞUM ÇOK KISA SÜRDÜÜÜ...

#8 basari

basari
  • Üyeler
  • 8 Mesaj

Gönderim tarihi 18 June 2009 - 06:49 PM

bence mutlu olmak mucadele etmektir eger basaramiyorsaniz neden neden bir psikiyatriste gitmeyelimki

#9 haydar

haydar
  • Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim tarihi 12 June 2009 - 09:33 PM

güzel her sey sözler kulaga cok hos geliyor ama insan sözlerle yzsamıyorki sözleri uygulamasıyla hayatına devam ediyor . bende cok mutsuz sıkıntılı bir insanım cok kez kendimi telkin emişimdir ama bir türlü mutlulugu bulamamşımdır yasamdan  insanların menfaat duygularından tek düze hayattan o kadar sıkıldımki cogu kez intiharı düsündüm ama kurtulus olmadıgını anladım yasamaya deva ediyorum ama yine mutsuzum hayat aynı geliyor ne yapabilirim?

#10 alimce

alimce
  • Üyeler
  • 10 Mesaj

Gönderim tarihi 12 June 2009 - 12:50 PM

mutluluk bu devirde sosyal siyasal ekonomik soruların yoğunlaştığı vede bireyin yaşamını birebir etkilediğini düşündüğümüzde insanın kendi elinde demek pekte bilimsel bir yaklaşım olmsa gerek.düşünün bir insan evine ekmek götüremiyor çoçuğunu ailesini mutlu edemiyor kendi kendini ayananın karşısında avutması nederece samimi olur peki ekonomik sorunu bu bireymi yaratı kendi başına sistemin gelir dağılımını insanlığın hiçmi suçu yok peki savaşlar her gün yaşanan cinayetler sorunlu aileler ve yetişen sorulu bireyler.hayır insan sosyal bir varlıktır çevresi ne kadar temize oda bu derece temizlikten etkilenir çevresi pisse o derce kirlenir ve huzursuz olur ötesi yapay mutluluktur bununda insanı tatmin etmesi pek sağlılklı değildir ve bu yapay mutluluktur köpük gibidir uçar gider

#11 Misafir_salih_*

Misafir_salih_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 20 February 2009 - 09:26 PM

hayatın yalan olduğunu biliyordum ama bu kadar yalan olduğunu şimdi başıma gelen olaylardan sonra daha iyi anladım yokmu kafama sıkacak bi zatı muhterem

#12 Misafir_bahar geylani_*

Misafir_bahar geylani_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 18 February 2009 - 12:07 AM

mutlulukmu istiyoruz önce mutluyum diyor sonra hafifçe :)ümsüyor(abartmadan tabi :))kendimizi iyi hissediyoruz..düşünelim bi bakalım şimdiye kadar ne olunca mutlu olduk bu mutluluk bizi ne kadar götürdü..başkasında değil bizim mutluluğumuz kendi elimizde,kendine güvenme kendi kendine yetebilmede..olumlu düşünelim ve kendimize neler yapabileceğimizi kanıtlayalım o zaman herşey daha güzel olacak en güzel hediyeyi kendimize verelim.mutluluk güzel duygu:)))))mutlan insanoğlu..

#13 Misafir_Türkçe öğretmeni_*

Misafir_Türkçe öğretmeni_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 08 February 2009 - 09:05 PM

Senin durumun ağırsa yani hayattan tat almıyprsan hala,en kısa zamanda doktora görün bence. Ben de de oldu bu durum ama şimdi yok.Yalnız hapı bırakmıştım;hapın ciddiliğini bilmediğimden sonra mani geçirdim.(Bunu prof. lar da geçirebilr bn değilim ama...)  Şimdi normalim ama koruyucu olsun diye lithuril i kullanıyrm hala.Tedavisi uzun yani ama alıştım hapa.  Hayat her şeye rağmen güzel şimdi.(Çok şükür!)  Yazar hanım, evet beğenmediğim yönlerimi değiştirme bende var.Değişimi de severim.

#14 Misafir_hayat güzeldir(herşeye rağmen)_*

Misafir_hayat güzeldir(herşeye rağmen)_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 07 February 2009 - 10:14 AM

kendine dışardan bakarsan üstesinden gelemeyecğin sorun kalmaz.Önce amacını belirlemekle hedef seçmekle yoluna devam etmelisin.Ölümde bir başlangıç değilmi?çözüm ölüm olamaz.Emanet bir bedende yaşayan ruhlarız.Birgün hepimiz öleceğiz.nerde nasıl ne zaman işte onu bilemeyiz.Onun için kendimizle yüzleşmeliyiz.Hayat herşeye rağmen güzeldir.onu güzel yapan sevgidir.Kendini sevmekten kendine saygı duymaktan vazgeçme.40 yaşındayım öyle yapmaya çalışıyorum.Hayat sunulan zamanı değerlendirmektir.

#15 Misafir_semra_*

Misafir_semra_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 06 February 2009 - 05:03 PM

benim çok sorunum var kendimi mutlu edemiyorum hep sahte şeylerle mutlu olmaya çalışıorum sanki içimde birşey ölmüş ve ben yaşadıgımı unutmusum saçma duygular belki ama ben hayatta ölümden başka bişey düşünemiorum bu şu anlama gelmio dinime düşkünlüğüm anlamına gelmiyor ama gerçekten hayttan soğudu yaşım 15 ... birşey algılayamıyorum ... iii  değilim ...

#16 Misafir_çkuşu_*

Misafir_çkuşu_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 06 February 2009 - 08:54 AM

mutluluğun yolu artık.Kendimizi inandırdığımız kadar mutluyuz.üzerimize ödünç giymiş olduğumuz bir karakter ödünç bir ifade..acı ama öyle olduğu gibi mutluluğu hüznü yaşayabilen kaç cesur yürek var.Kaç kişide koruma kalkanı ödünç karakter yok.En acısında kendimizi olmayana inandırmak.Mutlu olmak için bir yol aramaya gerek yok.mutsuzun diyebilen bile mutlu olmalı.mutluluk kendiyle barışık olmaktır.kandırmaca,kurgu olmadan olduğumuz gibi doğduğumuz ilk gün gibi .

#17 Misafir_algi-psikodrama_*

Misafir_algi-psikodrama_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 19 September 2008 - 08:05 AM

Gönderilen ResimMutlu olmak için, önce kendinizi mutlu edin.  Kimseden sizi mutlu etmesini beklememelisiniz. Çünkü bu; insanın yaradılış esasına terstir.

Hayatınızda sizi mutlu eden insanlar, sizi mutlu edecek olaylar vardır. Ancak buna karar verecek olan yine SİZ siniz. Sizin mutlu olmanızı sağlayacak her şey, aslında içinizden gelir. Ve bunu değiştirebilecek tek güçte SİZ siniz.

Hiç kendinize nasıl davrandığınızı düşündünüz mü?
Kendiniz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Hiç kendinize hediye verdiniz mi?

Gündelik hayat içerisinde kendimizle ilgili yüzlerce düşünce geçer aklımızdan; bilinçli ya da bilinçsiz olarak. Çoğu zaman; hem kendimize, hem de başkalarına karşı anlattığımızdan çok daha farklıdır aklımızdan geçenler. Öncelikle; kendimiz hakkında neler düşünüyoruz, bununla yüzleşmemiz gerekir. Ve tabii, hoşumuza gitmeyenleri de değiştirmemiz…

Kendimizi tanımak ve sevmek, mutluluğa açılan ilk kapıdır. Bu nedenledir ki; kendinden hoşnut olmayan bir insan, kimseyi gerçekten sevemez.
v Geçmişimizde öğrendiklerimiz, yaşadıklarımız, kendimize öğrettiklerimiz; bugünkü kişiliğimizi oluşturur. Kaygılarla yetiştirildiysek; korkuyu, güvenle yetiştirildiysek; kendimize ve başkalarına güvenmeyi öğreniriz. Bunun gibi; yetiştirilirken aldığımız temel eğitimler, temel niteliklerimizi belirler. Ancak, biz bu niteliklerle, kendimizi beğenmiyor ya da artık kişiliğimizde biraz değişiklik istiyor olabiliriz.

Buna hakkımız var. Çünkü buna GÜCÜMÜZ var!

BERNA TURNA

Metnin orjinaline ulaşmak için tıklayınız

Yazar: ALGI PSIKODRAMA

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye