İçeriğe atla


Allah Beterinden Korusun


  • Başlığa cevap yazmak için lütfen forumda oturum açınız.
Bu başlığa henüz bir cevap yazılmamıştır.

#1 Misafir_isimsiz_*

Misafir_isimsiz_*
  • Misafirler

Gönderim tarihi 08 June 2006 - 05:21 PM

"Ahhh ah buda mı başımıza gelecekti besle büyüt bu yaşa getir kalkıp anaya babaya utanmadan ben "hakir"olucam desinler!!" diye hayıflanır ve beni ilk fırsatta bi köşeye çekip aman kızım sen sen ol kendini "hakir" etme !! derdi

Efendim geçen gece şöyle biraz nostalji yaptım gecenin geç vakitlerinde, eskileri düşündüm, eskiden yaptıklarımı benim genç kızlık yıllarıma denk gelen seneleri yani 80'li yılları neler neler modaydı neler neler revaçtaydı bir bir aklıma geldi biraz gülümseyip biraz hüzünlendim arasıra. En çok da ozamanların gözde mesleklerini düşündüm. Şimdi olduğu gibi ozamanların berbar ekonomiside haliyle yapılacak seçimleri etkiliyordu. Güzelliğinin farkında olan genç kızlar arasında "Fotomodel" olmak revaçtaydı(Ozamanlar mankenlik öyle "herkesin" olabileceği bir şey değildi) doktor, mühendis, eczacı, hemşire ve hatta aramızda "narkotik şubede "polis olmak isteyenler bile vardı. Ben psikolog, savaş muhabiri, spikerlik gibi meslekleri sever ve her fırsatta bunlardan söz ederdim yazıkki o zamanlar şimdiki gibi çok "alternetif meslek" yoktu. Kimsenin aklına gelecekde iyi bir "popstar" iyi bir "manken" iyi bir "reklam ajansı global editörü" yada "hacker "olmak gelmiyordu !!!  

Anneler ozamanlar "Servet hanım benim oğlan dün bir siteyi hackleyip fena çökertti ya.." diyemiyor ve "Aman canım senin oğlan hacker sayılmaz ki Ayten hanım bak zarar veriyo millete senin ki Lamer asıl hacker benim oğlan valla yemeği bile pc önünde yiyor, daha bu sabah Windows'un yeni bir güvenlik açığını buldu öğleden sonrada Linux'de bi tane yakaladı emek veriyo yavrum .." diye cevap veremiyorlardı. Şimdi öylemi günlerde bile hanımlar oğullarının, kızlarının iyi bir hackermı yoksa lamermi olacağı konusunda fikir alışverinde bulunuyorlar. Oğlu sabaha kadar uğraşıpta "açık portlarından içeri sızamadı " diye hastalananlar mı istersiniz "proagentmi? keyloggermi?" daha iyi tartışmaları mı, kim hacker kim lamer hangisi daha iyi daha çok gelecek vaad ediyor tartışmaları mı istersiniz, neler neler yokki. Söyle bir düşünüyorumda benim genç olduğum dönemlerde evimizde bir pc olsaydı ve ben aileme (özelliklede babama) ben hacker olmak istiyorum falan deseydim her halde daha söylediğim şeyin sözlğk anlamına bile bakmadan ..

"Ahhh ah buda mı başımıza gelecekti besle büyüt bu yaşa getir kalkıp anaya babaya utanmadan ben "hakir"olucam desinler!!" diye hayıflanır ve beni ilk fırsatta bi köşeye çekip aman kızım sen sen ol kendini "hakir" etme !! adın çıkar mazallah rezil rüsva olursun herkese kim sokuyo kafana bu pis şeyleri bak ben sana yarın kumaş aliim otur "etamine" başla güzel bi buzdolabı örtüsü yap çeyizine koy böyle işlerlede uğraşma bak kardeşlerine de kötü örnek oluyosun!! Nedemek o öyle yok pc çökerticem yok açık seçik bulacam, elalemin pisisiyle uğraşmak sanamı kaldı?! Kız kısmı öyle her açık porta dalmaz ya başına bişey gelirse tanımadığın pc lerde öyle virüslerlen neylerlen uğraşmaz kız dediğin........" diye uzun bir nutuk çekerdi herhalde. Ama şimdiki nesil şanslı tabi her türlü "teknolojik imkandan dilediklerince yararlanabilme şansları var. Hala geçmişte ki gibi futbolcu, manken, oyuncu (ozamanlar artist denirdi)olmak isteyenler var tabi hatta mutlaka savaş muhabiri yada hemşire olamak isteyenlerde vardır hala ama sonuç itibarıyla artık devir değişti, ne diyelim??

ALLAH BETERİNDEN KORUSUN!!!

Metnin orjinaline ulaşmak için tıklayınız

Yazar: isimsiz
0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye