İçeriğe atla

- - - - -

içimden geldi..

• Başlığa cevap yazmak için lütfen forumda oturum açınız.
Bu konuya 254 cevap yazıldı

#1 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

Kelimelerin anlattığı kadarım ne anlatırsam anlatayım anladığın

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 14 August 2014 - 10:30 AM

baktım da bayadan beri yazmamışım.

iyi gidiyor. yani annelik. 6 buçuk ay oldu. tam becermese de emeklemeye başladı. sağlığı da yerinde. ek gıdalara başladık. çorba ve yoğurdu seviyor ancak meyvede savaş veriyoruz. ve bir günü bir gününe uymuyor.

insan gün geçtikçe bağlanıyor ona, annelik denilen şey onunla birlikte büyüyor. güzel değişik bir duygu.

evet kızımı seviyorum onu sakınıyorum ama bazen bişey oluyor ve ben keşke diyorum, keşke geriye dönebilsem bütün bunlar bir rüya olsa ve uyansam, hiç birşey olmamış gibi 2 sene öncesinden devam etsem.

hani derler ya insanı en çok sevdiği kırar diye, doğru. bazen kırılıyorum, parça parça oluyorum sonra o parçaları çuvala doldurup bir kenara koyuyorum ve devam ediyorum. çuvallarım yığılmaya devam ediyor ve biliyorum bir gün o yığıntı dağ olacak ben de altında kalıcam.
.... Yaşamla Ölüm Arasındaki O İnce Çizgide Cambazlık Yapıyorum Bu Aralar...
..... Ayağım Kayınca Çığlıklar, Düzgün Yürüyünce Alkışlar Kopuyor....

#2 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 17 April 2014 - 12:21 PM

iki buçuk ay oldu. zaman ne çabuk geçiyor. ufaklık iyi. cadılığı üstünde. bazen tadından yenmiyor, bazende bağırış çağrış gidiyo. sabahları keyifli olduğundan gülücükler atıyo ama akşam uykusu gelince kıyameti koparıyo. bana çekmiş, çok inatçı olacak. sözde beşik aldık ama sadece bir buçuk ay yattı, şimdi birlikte yatıyoruz.
sağlığı da iyi. kalçada uyumsuzluk vardı çift bez ve kanguruyla sorunu çözdük. bi de doğumda göbeğini bağlarken hata yapmışlar, kordondan bi parça kalmış, sulanıp duruyodu göbeği, doktor parçayı dışarı çıkarınca ertesi güne kendiliğinden kurudu düştü.

siması bana hiç benzemiyo aynı babası :( bakalım huyları kime çekcek. inadı ben :) diğerlerini de yaşayıp görcez.

#3 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 11 February 2014 - 11:23 AM

naber be günlük. iyi nolsun sonunda kızımı aldım kollarıma. bugün 13 gün oldu.
normal doğum beklerken sezeryan oldu. bizim kızın günü geçtiği için bi parça pislemiş içerde. acil sezeryan dedi doktor.
neyseki sorunsuz geçti gitti. ağrım falan yok ama haliyle insan eskisi gibi olamıyor tabi. ufaklık ta iyi. uykusunda garip garip sesler çıkarıyor. uyanık olduğunda kucaktan inmek istemiyor.
annelik değişik bir duyguymuş. her gün biraz daha bağlanıyor insan. hani bazen anlatılmaz yaşanır derler ya ha işte tamda öyle birşey bu. tarifi yokmuş bu duygunun ancak yaşanınca anlaşılıyormuş.

#4 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 20 January 2014 - 05:34 PM

yakında hastanede yatıp kalkmaya başlıcam. önceki gün nst için acile gittim doktor günü çok geçmiş diye yatış verdi az kalsın sezeryan yapacaktı. bir gece yattım ertesi gün başka doktor vardı, kontrol etti, ilk ultrasonlara baktı daha günü dolmamış dedi. ufaklıkta da sorun yokmuş. tosun gibi maşallah.

yani daha bekliyoruz. küçük hanımın da henüz doğmaya niyeti yok. :)

#5 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 12 January 2014 - 09:54 PM

naber günlük.
sorma hala öksürükle uğraşıyorum. gündüzleri pek yok ta geceleri uyuyamıyorum. karabiberli bal, zencefil, ıhlamur.. yok hiç birisi fayda etmedi. öksürükten kaburga kemiklerim acıyor artık.

ufaklık iyi. keyfi yerinde olacak ki daha doğmaya niyeti yok. doktor hergün nst ye çağırıyor. onlara göre günü geçmiş. şuan 41 haftalık görünüyor. bu hafta da doğdu doğdu yoksa günü geçti diye onlar alacaklar. yarın yine kontrol var bakalım doktor ne diyecek. artık gözümüz kulağımız onda gelmesini bekliyoruz.

#6 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 26 December 2013 - 09:47 PM

gribim geçti sayılır, bide şu öksürük geçse süper olcak. ayaktayken bişey değil de yatınca gece zor oluyo. haliyle ufaklık ta zorlanıyo.

pazartesiye randevu aldım muhtemelen yine nst çekilcek. cumartesi de annem geliyo. artık gözümüz yolda küçük hanımın aramıza katılmasını bekliyoruz.

zaten bugün aşırı hareketliydi. bir an aha dedim geliyo galiba. neyseki normale döndü.

nasıl olacak diye düşünüyorum açıkçası biraz da tırsıyorum. tabi normal doğum olmasını istiyorum. fazla bi zaman kalmadı eli kulağında artık. kolaylıkla geçer gider inşallah.

bir de benim kansızlık durumu var tabi. demir bağlamı ne durumda bilmiyorum. büyük ihtimalle doğumda kan verecekler. ilaç kullanamadığımdan kanım yükselmedi. en son 8.7 di. doktora göre baya düşükmüş. önceki senelerde dahiliye doktorum demir bağlamın yüksek sana kan nakli yapılamaz tehlikeli demişti. bakalım doğumda nasıl olacak.

hayırlısı artık be günlük.

#7 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 23 December 2013 - 01:31 PM

gribim hala geçmedi. işin kötüsü herzamanki gibi ciğere vurdu, öksürmekten sesim kısıldı konuşamıyorum.
bugün kontrol vardı. 36 haftalık olduk. nst de çekildi. kalp atışlarını duydum. hemşirenin dediği gibi ritim tutuyo mübarek. bir hafta sonra yine kontrol var. doğum yaklaştı ya artık hastaneye bi çadır kurarız herhal.

#8 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 21 December 2013 - 05:50 AM

naber günlük. sorma tam doğum öncesi grip oldum. hemde iki kaşık sütlaç yüzünden. kendime diyecek söz bulamıyorum.
onun dışında bi sorun yok. ufaklık iyi. yerim dar yerim dar senfonisi çalıyo artık. ha bide ben bu çocuğun karakterini çözdüm. valla bak. doğduğunda bana kök söktürcek. gündüzleri uyuyacak, geceleri nöbet tutacak. zaten aylardır geceleri uyuyamıyorum, tam olur artık.

ne diyim. yazık ama bana :)

#9 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 04 December 2013 - 01:13 PM

en sevdiğin kim diye soruyordu

sonra en sevdiğim dediğini ölüme teslip edip toprağa verebilir misin.? diye sordu.

öyle birşeyler işte nerden geldi aklıma bilmiyorum.

içim üşüyor yine. içimin çığlığı beynimi deliyor. o bardak gibiyim, paramparça. ağladıkça yüreğim ıslanıyor, o ıslandıkça ben üşüyorum. bekliyorum, hadi tut yüreğimden, tutmuyorsun. bu sessizlikte boğuluyorum.

eski dostum, yalnızlığım yine yanıbaşımda tüm karanlığıyla sarmaya gelmiş beni. çaresiz ona sığınıyorum. ben varım diyor, o yoksa ben varım.

susmak.. en iyi yaptığım eylem. ve susarsam ne olacağını biliyorum. kapılar kapanacak, duvarlar örülecek ve ben kendimi o duvarların içine gömeceğim. yalnızlığımla sarmaş dolaş eski kabuslarıma döneceğim. oysa zamanında ordan çıkmak için ne çok uğraşmıştım şimdi yine oraya girmek üzereyim.

aklımı dağıtmaya çalışıyorum yine o çığlığı duyuyorum. paramparçayım aynı o bardak gibi ve üşüyorum.

#10 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 22 November 2013 - 09:30 PM

naber günlük
iyi ne olsun bugün kontrol vardı. minik kızım gayet iyi durumda. biz onu izlerken o mışıl mışıl uyuyordu. esnediğini gördüm ve elini yüzüne götürdüğünü. tabi görüntü net değildi ama çok güzeldi. kilosu 1 kilo 600 gram civarlarında, boyu ortalama 40 santim. salı günü doktor yine çağırdı detaylı ultrason çekilecek daha net görücem kızımı.

şu anda bile kıpır kıpır. hareketlerini çok net hissediyorum. yaklaşık 8 hafta kaldı doğuma tabi fikir değiştirip erken gelmezse.

tiroid kontrolü içinde tahlil yapıldı. doktor ilacın dozunu artırdı. anlaşılan ömür boyu ilacı kullanıcam. tiroid hastalığım varmış. bir ay sonra yine kontrol var bakalım nasıl çıkacak. talesemiden dolayı zaten kan eksiliği düzelmedi bir de şimdi bu çıktı. hadi hayırlısı.

#11 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 08 November 2013 - 02:12 PM

insan umut ettikçe yaşar derler ya hani peki umut bitince ne olur. bağırsam sesim hangi dağa ulaşır yada hangi gök katına çıkar. konuşsam kim dinler ve kim anlar. susuşlarım ne kadar daha sessizliğe sabreder.

hep diyorum beklemek yoruyor insanı. umut etmek daha çok yoruyor. umut vermek adına umut etmekten yoruldum. güç vermek için güçlü görünmekten yoruldum. asıl ben yoruldum.

içimde büyüyen ve yaşamak için bana ihtiyacı olan bir can. fazla bir vakti kalmadı. 2 ay sonra kollarımda olacak. ve ben onun için çok daha güçlü olmalıyım ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

#12 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 29 September 2013 - 02:00 PM

etrafında ikiyüzlü, dengesiz insanlar olunca insan kendini güvende hissedemiyor. yakın dursan bir dert uzak olsan başka bir dert.
hayatım boyunca öyle insanlar tanıdım ki pek te şaşırmıyorum açıkçası onların bu hallerine. ama yine de insan güvenmek istiyor işte. her ne kadar zihinleri farklı çalışsa da bir şekilde hayatına giriveriyorlar ve ne kadar uğraşırsan uğraş onların körleşmiş fikirlerini değiştiremiyorsun. çünkü onların bildikleri her zaman doğru ve işin kötüsü senin fikirlerine saygı duymuyorlar. inatla aksini savunup seni haksız duruma getirmeye çalışıyorlar ve ben bu tipleri hiç sevmiyorum. ben senin fikrine saygı duyup susuyorsam hakkım olarak bende aynı davranışı bekliyorum ve malesef bu olmuyor. ve en basit yol ben bilmem deyip konuyu kapatmak. en azından ben öyle yapıyorum, karşımda körleşmeşmiş zihinler olunca.

onun dışında ben iyiyim. ufaklık büyümeye devam ediyor. 24. haftanın içinde. sürekli tekme atıp duruyor, artık hareketlerini hissediyorum ve çok hareketli hiç durmuyor. doğmasına 4 aydan az bir süre kaldı. son dakikada değişiklik olmazsa kızımın adı belli. benim ve babası için çok özel olan birinin adını vericez. meryem.

#13 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 09 September 2013 - 12:54 PM

bugün kontrol vardı. guatr için test ve şeker yüklemesi yapıldı. şeker normalmiş, tiroid bezim az çalışıyomuş. doktor ilaç verdi onun dışında herşey normal.

ufaklığın durumu da iyiymiş. 21 haftalık oldu küçük kızım. evet cinsiyetini öğrendim. gönlümden geçeni verdi Rabbim :)

#14 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 18 August 2013 - 08:31 PM

bazı şeyler ne yaparsan yap değişmiyor, bazı şeyler de istediğin kadar çabala değişiyor.
ve bazı şeyleri değiştirmek için de istemek gerekiyor tabi bu her zaman için geçerli değil. kontrol gücü ve irade önemli. bu ikisine sahip olunca iş kolaylaşıyor.

aslında bunu açıklamak zor. aklımda dolaşıp duran düşünceler. içimde defalarca yaptığım konuşmalar açıkçası yolumu açmıyor ve dahası içimdeki yangını söndürmüyor.

hani başarmak için istemek yeterli derler ya işte bu yeterli değil. bazı şeyler var ki ne kadar istesen de gidişatı değiştiremiyorsun ve çıkmaz bir sokakta kalıveriyorsun.

evet anlamsız oldu biraz.

bugüne kadar yaşananlardan geleceğe dair hep öngörülerim olurdu ve hiç yanılmazdım ama bu sefer bir öngörüde bulunamıyorum. bundan sonra neler olur, nasıl olur hiç bir fikrim yok. iyi düşünmeye çalışıyorum, iyi olacak diyorum ama emin değilim belkide kendimi kandırıyorum.

insan kaderinde ne varsa onu yaşar elbette. sanırım yani belkide çıkmaz sokaktan çıkmanın en iyi yolu geriye dönüp yeniden başlamak. kim bilir belki bu sefer diğer yol açıktır.

#15 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 03 August 2013 - 10:55 AM

naber be günlük.. iyiyim ben de. dün kontrole gittim. 16 hafta bitmiş bayramdan sonra 3 lü tarama testi yapılcak.

ufaklık iyiymiş. artık hissediyorum onu. ama kendisi biraz utangaç. elimi koyduğumda yer değiştiriyor. bulantılar geçmedi daha tam gaz devam anlaşılan doğuncaya kadar da geçmeyecek. neyse sağlıklı olarak bi doğsun da başka bişey istemem.

piştt ufaklık yazıyorum bu yaptıklarını kenara, doğduğunda bu bulantıların ve kusmaların hesabını vereceksin bana.

#16 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 06 July 2013 - 10:49 PM

geçen gün bayıldım, tansiyonum düşmüş doktor hastaneye yatırdı serum verdiler 3 tane. iyiyim şimdi.

ufaklık 12 haftalık. 4.64 cm. kalp atışları aktif. 19 ocakta doğması bekleniyor. daha cinsiyeti belli değil. ve bulantılar hala devam ediyor. doktor vitamin verdi şimdi onu kullanıyorum.

sanırım bu velete alıştım ve galiba onu sevmeye başladım. yada annelik hormonlarım kabardı :)

#17 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 26 June 2013 - 07:31 PM

iyiyim günlük sadece yorgunum biraz ve midem bulanıyo. geçmedi bulantılar tam gaz devam. yemek yiyemiyorum yediğim zaman da çıkartıyorum. ekşi tuzlu arıyorum onları yiyince bulantı yapmıyo velet. kız olacak diyorlar ama bakalım daha belli değil. sağlıklı olsun da o yeter. ama tabi gönlümden geçen de Allah biliyor ya kız. :)
muhtemelen şu anda 2 buçuk aylık oldu. iyiyim ama alıştım ona. karnım da çıkmaya başladı. iyiyiz ikimiz de iyiyiz :)

#18 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 02 June 2013 - 05:28 PM

sanırım henüz adapte olamadım bu yeni duruma. hissettiğim tek şey bulantı ve kusma isteği.

belki de hazır değilim bilmiyorum ve en kötüsü her zamanki gibi içimdekileri anlatamıyorum. ve bunun acısını etrafımdan çıkarıyorum sanki etrafımdakilerin acısı yokmuş gibi. bencillik yaptığımın farkındayım ama engel olamıyorum.

daha miniciksin. bir tutam et parçası, seni hissetmiyorum bile oysa daha büyüyeceksin, hareketlerin olacak, cinsiyetin belirlenecek. şu anda sevinmem mi gerek bilmiyorum tuhaf ama seni isteyip istemediğimi de bilmiyorum.

bir haftadır çok karıştı her şey ben şuanda hiç bir şey bilmiyorum.

hey ufaklık alınma sakın bu sözlerime, seninle ilgisi yok. ha bu arada ben annen oluyorum.

#19 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 16 May 2013 - 02:41 PM

niye geçmişten kurtulamaz ki insan.?

bazı şeyler yaşanır ve biter. elbette bitmeyenler de var ancak her ne yaşanırsa yaşansın geçmişte olan bişey niye bugünümüzü etkiler ve niye onun beynimizi kemirmesine, düşüncelerimizi gaspetmesine izin veririz. adı üstünde geçmiş.. ait olduğu yer belli ama olmuyor değil mi illa geçmişi şimdiyle birleştirip geleceği katletmemiz gerek.

böyle olunca insan plan da yapamıyor. yarın böyle olsun diyemiyor. ben bunu yaşamıştım ya yine aynısı olursa diyor.. her yeni güne yarım başlıyor. yarısı geçmişten yarısı bugünden.

üstelik yanındakinin de planlarını bozuyor. işin kötüsü ruh sağlı da bozuluyor. paronoyak bir kişilik sahibi oluyor. çünkü geçmişe saplantılı.

hayat geçip giderken, elimizde olanı kar saymamız gerekirken olmadık yerden olmadık sorunlar icat etmek en büyük hobimiz.

olmuş bitmişleri olduğu yerde bıraksak ta artık önümüze baksak demek ne kadar zor ve dahası uygulamak. çünkü hastalık hastası ruhlarımız, kendisini einstein zanneden bir beynimiz var. o yüzden bunu yapmak zor.

sanırım son günlerde fazla felsefik düşünüyorum. belki de saçmalıyorum. amma velakin olmuyor be günlük. anlatamıyorum içimdekileri. nereye gidersem gideyim hep aynı şey karşıma çıkıyor.

ÖNYARGI..!

biraz surat asılsa aynı cümle

ne oldu yine..?

hiç bişey olmadı. elinin körü oldu.

#20 deniz büyücüsü

deniz büyücüsü

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim tarihi 14 May 2013 - 08:56 AM

hayat hep beklediğin gibi olmuyor. planlar bir şekilde farklı gidiyor. sanırım hayatın da kendine göre bir planı var ve hayatla büyük bir fikir uyuşmazlığı yaşanıyor.

kontrolü elinde tutmaya çalışsan yoruluyorsun, akışına bıraksan gene yoruluyorsun. hep bir çabalama, hep bir koşuşturma, hep bir acaba düşüncesi.. bunlardan sıyrılamıyor insan.

bazen insan diyor ki; bıktım yalan kalabalıktan, bi çekip gidebilsem. ama o da olmuyor. mecburi rutin hayatı sürdürmek zorunda kalıyor.

hoş nereye gidilirse gidilsin sorunlar ve sorular olduğu yerde kalmıyor. hele bir de geçmişte bırakılamayan tutkal bir hayat öğeleri varsa. onlar hiç bitmiyor.

sabır büyük bir erdemdir derler. öyle midir acaba.?

hayatın kendine göre oluşturulmuş planlarını yaşarken ve çevrendeki bencil insanlar devamlı yolunu keserken ve maddi istekleri hiç bitmezken, cahil zekiler işleri altüst edip senin pestilini çıkartırken, gözü dünyaya açık olan insanlığını kaybetmiş olanlar hep dahası olsun derken ve bunun için seni kullanırken.....

nereye kadar sabredebilir ki insan..

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye